کد مطلب : 19235
علت مسدود شدن حساب ایرانیان در گرجستان تحریم‌ نیست
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۷
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران گفت: بستن حساب ایرانیان غیرمقیم در گرجستان ارتباطی به تحریم ها ندارد و مربوط به FATF است.
به گزارش اقتصادنیوز سید حسین سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان درباره مسدود شدن حساب ایرانیان در گرجستان، اظهار کرد: یکسری قوانین بین المللی از جمله FATF و مانی لاندرینگ وجود دارد که اگر بانک‌های خارجی آن‌ها را اجرا نکنند جریمه می‌شوند به همین دلیل بانک‌های گرجستان از ترس جریمه شدن حساب‌های بانکی ایرانیان غیرمقیم در این کشور را می‌بندند.
وی گفت: بر اساس FATF سرمایه گذاری‌ها باید طبق استاندارد‌ها باشد، نقل و انتقال پول باید بر اساس نقل و انتقال بانکی اجرا شود و برای افرادی که منابع مالی شان شفاف نیست یا حاصل مواد مخدر است نمی‌توانند حساب باز کنند.
نایب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران با بیان اینکه دو سال قبل آلمان، انگلیس و حتی چین نیز برخی حساب‌ها را مسدود کردند، افزود: اکنون هم کشور گرجستان به دلیل ترس از جریمه شدن بانک‌های این کشور حساب‌های ایرانیان غیر مقیم را مسدود کرده است.
سلیمی تصریح کرد: بسته شدن حساب‌های ایرانیان غیر مقیم در گرجستان ارتباطی به تحریم ندارد و فقط مربوط به FATF و مانی لاندرینگ است.
نائب رئیس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق تهران در پاسخ به این سئوال که آیا آماری از تعداد حساب‌های مسدود شده وجود دارد یا خیر گفت: آماری از تعداد حساب‌های مسدود شده وجود ندارد و شخص پس از مراجعه به بانک‌های گرجستان متوجه مسدود شدن حساب می‌شود.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵