کد مطلب : 22097
تاجیکستان به بازار اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیاز دارد
يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۲
تاجیکستان به بازار اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیاز دارد
مدیر مرکز پژوهشی مسایل ژئوپلیتیکی دانشگاه روسیه و تاجیکستان معتقد است که برای تبدیل تاجیکستان به کشوری صنعتی باید بازار کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به روی محصولات کارخانه های تاجیکستانی باز شود.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل ازسامانه اسپوتنیک، گزل محی الدین اوا تاکید کرده است که تنها در صورت فراهم شدن زمینه عرضه محصولات صنعتی تاجیکستان در بازارکشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا می توان به اجرای برنامه راهبردی رشد این جمهوری تا سال 2030 امیدواربود.
وی با اشاره به ساخت کارخانه های جدید صنعتی در تاجیکستان در سال های اخیر گفت: موضوع مهم  فراهم شدن بازارعرضه محصولات صنعتی تاجیکستان است.
مدیر مرکز پژوهشی مسایل ژئوپلیتیکی دانشگاه روسیه و تاجیکستان با بیان اینکه تاجیکستان دربازار جهانی نمی تواند با  محصولات صنعتی قدرت های بزرگ رقابت کند افزود: مقامات دوشنبه باید به  استفاده از بازارهای منطقه اوراسیا بیاندیشند  تا با ایجاد کیفیت بالا، زمینه فروش کالاهای این کشور در منطقه  فراهم شود.
محی الدین اوا تاکید کرده  که گسترش تولید محصولات صنایع بافندگی با استفاده از فناوری های جدید ازبخشهایی است که می تواند در باز کردن بازار تاجیکستان در منطقه اوراسیا موثر باشد.
 
 
Share/Save/Bookmark