کد مطلب : 18597
یک نماینده پارلمان قرقیزستان در قزاقستان بازداشت شد
دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۷
یک نماینده پارلمان قرقیزستان در قزاقستان بازداشت شد
به گزارش ایرنا وزارت امور خارجه قزاقستان، بازداشت «دمیربیک اصیل بیک ائولو» نماینده پارلمان قرقیزستان در خاک این کشور را تائید کرد .
 
به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری ' آکیپرس ' ، آنیار ژایناک اف سخنگوی وزارت امور خارجه قزاقستان گفت: سفارت قرقیزستان در آستانه را از بازداشت فرد یاد شده در روز 16 فوریه ( برابر 27 بهمن ماه ) آگاه کردیم .
وی افزود: وزارت امور خارجه قزاقستان روز 17 فوریه جاری ( 28 بهمن ماه ) در باره بازداشت دمیربیک اصیل بیک ائولو تبعه قرقیزستان یادداشت جوابیه به وز ارت امور خارجه این کشور ارایه کرده است .
بنا به این گزارش نماینده پارلمان قرقیزستان به همراه سه تن دیگر از شهروندان این کشور در خاک قزاقستان بازداشت شده اند.
این در حالی است که دادستانی کل قزاقستان روز گذشته با انتشار گزارشی در باره بازداشت 29 تن، از جمله تنی چند از اتباع قرقیزستان در جریان عملیات ویژه نیروهای انتظامی و امنیتی قزاقستان خبر داد.
بر اساس گزارش دادستانی کل ، کمیته امنیت ملی و دفتر ملی مقابله با فساد اقتصادی روزهای 15 و 16 فوریه ( 26 و 27 بهمن ) جاری با هدف جلوگیری از فعالیت های غیر قانونی در حوزه گمرکی و مقابله با قاچاق در مناطق مرزی عملیات مشترک گسترده ای را همزمان در ایالات آلماتی ، ژالمبیل و قزاقستان جنوبی انجام داده است .
دمیربیک اصیل بیک ائولو نماینده 37 ساله پارلمان قرقیزستان همچنین معاون اول فدراسیون کشتی این کشور است
 
 
Share/Save/Bookmark