کد مطلب : 23997
واکنش مسکو به خبر اخراج متقابل دیپلمات‌های روسیه و فرانسه
يکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۲
واکنش مسکو به خبر اخراج متقابل دیپلمات‌های روسیه و فرانسه
وزارت امور خارجه روسیه از تأیید یا تکذیب خبر منتشره از سوی یک نشریه فرانسوی درباره اخراج متقابل و بدون سرو صدای دو دیپلمات روسی و فرانسوی از پاریس و مسکو در اواخر سال گذشته (میلادی) خودداری کرد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه از تفسیر خبر منتشره در نشریه فرانسوی "LesEchos" در این رابطه که گویا در اواخر سال گذشته (میلادی) روسیه و فرانسه بدون سرو صدا یک تبادل اخراج دیپلمات‌ها از دو کشور را تجربه کردند، خودداری کرده و آن را تأیید یا تکذیب نکرد.  
وزارت خارجه روسیه روز شنبه در پاسخ به درخواست خبرنگار تاس درباره توضیح این مسئله اعلام کرد: «هیچ تفسیری در این باره ارائه نمی‌شود.»
وزارت امور خارجه فرانسه نیز هنوز پاسخی به درخواست مربوطه نداده است.
پیش از این؛ نشریه "LesEchos" چاپ پاریس گزارش داد که روسیه و فرانسه در اواخر سال 2020 در اقدامی متقابل دیپلمات‌های یکدیگر را اخراج کرده بودند، ولی تصمیم گرفته شد تا این مسئله بدون جنجال آفرینی و بطور غیرعلنی انجام شود. بر اساس این اطلاعات، فرانسه یکی از کارکنان بخش اقتصادی سفارت روسیه در پاریس را به اتهام جاسوسی عنصر نامطلوب دانسته و اخراج کرد. سپس روسیه نیز بر اساس اصل مقابله به مثل، یکی از کارکنان بخش اقتصادی سفارت فرانسه در مسکو را به کشور خود بازگرداند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵