کد مطلب : 24022
زاخارووا: غربی‌ها می‌دانند قادر به تجاوز نظامی آشکار به روسیه نیستند
دوشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
زاخارووا: غربی‌ها می‌دانند قادر به تجاوز نظامی آشکار به روسیه نیستند
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با توضیح درباره درز اطلاعات دولتی در رسانه‌های گروهی انگلیس، گفت: علت جنگ اطلاعاتی علیه مسکو این است که سیستم دفاعی قابل اطمینان روسیه به غرب اجازه تجاوز مستقیم به این کشور را نمی‌دهد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد که درز اطلاعات صورت گرفته از وزارت خارجه انگلیس به رسانه‌های گروهی این کشور، خط بطلانی بر افسانه درباره استقلال عمل رسانه‌ها از سیاست در انگلستان کشیده است.
لازم به ذکر است که روز گذشته (یکشنبه) روزنامه «ساندی تایمز» لندن با استناد به گزارش محرمانه مربوط به سیاست خارجی، امنیتی و دفاعی نوشت که "بوریس جانسون" نخست وزیر انگلیس قرار است روسیه را "بزرگترین تهدید" برای این کشور معرفی کند.   
زاخارووا گفت: «گزارشات مختلف و اسناد و مدارک وزارت امور خارجه انگلیس مرتباً در صفحات اینترنتی و مطبوعات این کشور منتشر می‌شوند. این مسئله گویای افسانه بودن ادعای مرسوم در لندن درباره آزادی بیان و استقلال عمل رسانه‌های گروهی از سیاست دولت است و عمدی بودن این قبیل درز اطلاعات دولتی را نشان می‌دهد.»   
این دیپلمات در عین حال یادآور شد که روسیه آمادگی دارد تا روابط خود با انگلیس را در صورت وجود تمایل متقابل در لندن، عادی ساخته و به همکاری‌های سازنده بین دو کشور ادامه دهد.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین در این برنامه ابراز عقیده کرد، کشورهای غربی تنها به این دلیل که فدراسیون روسیه یک سیستم دفاعی قابل اطمینان برای خود ایجاد کرده، قادر به تجاوز نظامی آشکار به این کشور نیستند.
ماریا زاخارووا گفت: «می‌دانید دلیل اینکه غرب اقدام به تجاور مستقیم نظامی به روسیه نمی‌کند، چیست؟ این مسئله تنها یک دلیل ساده دارد: برای اینکه روسیه طی سالهای اخیر توانسته یک سیستم دفاعی قابل اطمینان برای کشور بوجود آورد که اجازه چنین کاری را به کشورهای غربی نمی‌دهد و آنها به خوبی به این مسئله واقف هستند.»
این دیپلمات در عین حال با اشاره به رفتار تهاجمی غربی‌ها در عرصه اطلاعاتی، افزود: «در این عرصه آنها می دانند که می‌توانند به بازی‌های کثیف خود علیه روسیه بپردازند و احساس می‌کنند که ما در این زمینه از آنها ضعیف‌تر هستیم و امکانات غرب بیشتر از روسیه است. به همین دلیل، ما هر روز شاهد مسدود شدن کانال‌های اطلاعاتی روسی زبان،ریال جلوگیری از پخش برنامه‌های مستند روسی و بلوکه شدن صفحات رسانه‌های گروهی روسیه در شبکه‌های اجتماعی مختلف هستیم.»  
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵