کد مطلب : 19172
اردوغان: رئیس جمهوری باید در سیاستگذاری پولی اثرگذار باشد
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰
اردوغان: رئیس جمهوری باید در سیاستگذاری پولی اثرگذار باشد
رئیس جمهوری ترکیه گفته است که پیروز انتخابات بعدی ریاست جمهوری باید خودش را در سیاستگذاری پولی کشور تاثیرگذار نشان دهد و بانک مرکزی هم باید آنچه را که وی می‌گوید، انجام دهد و دقیقا همانگونه رفتار کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در جریان مصاحبه با شبکه تلویزیونی بلومبرگ گفت که بانک مرکزی نهادی مستقل است اما نمی‌تواند دستورات ارائه شده از سوی رئیس جمهوری را همزمان با تغییر سیستم اداره کشور به ریاست جمهوری نادیده بگیرد.
رئیس جمهوری ترکیه ادامه داد: تمامی دستورات باید دقیقا براساس آنچه که رئیس جمهوری می‌گوید،‌ صورت بگیرد. بر این باوریم که این مساله می تواند باعث گام های مفیدی در آینده شود.
وی در ادامه گفت: مردم رئیس جمهور را مسئول می‌دانند. از آنجا که آنها از رئیس جمهور سوال می‌پرسند و خواستار پاسخ هستند، ما باید تصویری از رئیس جمهوری ایجاد کنیم که براساس آن، او در سیاستگذاری‌های پولی نقشی موثر داشته باشد.
رئیس جمهوری ترکیه همچنین به این مساله اشاره کرد که مدیر هالک بانگ که از سوی دادگاهی در آمریکا به کمک به ایران برای دور زدن تحریم‌ها متهم شده، بیگناه است
 
 
Share/Save/Bookmark