کد مطلب : 23582
شب آشفته ارمنستان پس از امضای توافق صلح با جمهوری آذربایجان
سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰
شب آشفته ارمنستان پس از امضای توافق صلح با جمهوری آذربایجان
معترضین به تصمیم دولت ارمنستان درباره پایان جنگ در قره باغ و امضای توافقنامه صلح با جمهوری آذربایجان، شب گذشته به خیابان‌های ایراوان آمده و به پارلمان و ساختمان‌های دولتی حمله کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، شب گذشته ، گروهی از مردم ارمنستان مخالف با توافق صلح در قره باغ کوهستانی، بعد از انتشار دلیل بیانیه مشترک روسیه، ارمنستان و آذربایجان درباره پایان جنگ در قره باغ، به خیابان‌های شهر ایروان آمده و اعتراضات خیابانی را  آغاز کردند. معترضین به پارلمان و ساختمان‌های دولتی حمله کرده و به داخل آنها راه یافتند.
این افراد حتی به "آرارات میرزویان" رئیس مجلس ملی ارمنستان که در آن لحظه در خودروی شخصی‌اش در حال ترک پارلمان بود، نیز حمله کرده، او را به زور از ماشین بیرون کشیده و مورد ضرب و شتم قرار دادند.
مخالفان پایان جنگ در قره باغ، خواستار استعفای نخست وزیر "نیکول پاشینیان" شده‌اند.
این اعتراضات در حالی است که نخست وزیر ارمنستان در سخنانی خطاب به مردم کشورش اعلام کرد که توافقنامه صلح به معنای شکست نیست. به گفته وی، گرفتن این تصمیم برای او بسیار سخت بود، ولی هیچ گزینه دیگری وجود نداشت.
پاشینیان تأکید کرد، چاره‌ای جز امضای توافقنامه صلح برای پایان دادن به درگیری‌ها در منطقه قره باغ ندارد. به گفته وی، تجزیه و تحلیل اوضاع نظامی و ارزیابی افراد آشنا به وضعیت منطقه، در این تصمیم گیری تأثیرگذار بوده است.
 
 
Share/Save/Bookmark