کد مطلب : 22951
آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا اعلام کردند؛
روسیه به شبه نظامیان افغان برای کشتن نیروهای غربی پول می‌دهد
شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۹
روسیه به شبه نظامیان افغان برای کشتن نیروهای غربی پول می‌دهد
آژانس های اطلاعاتی آمریکا در گزارشی اعلام کرده اند که روسیه به گروه های شبه نظامی مرتبط با طالبان پول می دهد تا اقدام به کشتن نظامیان غربی از جمله نظامیان آمریکایی کنند.
به گزارش خبرگزاری مهر، نیویورک تایمز با اعلام این خبر می نویسد: مقامات نهادهای اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند که واحد «اطلاعات ارتش روسیه» بطور محرمانه به شبه نظامیان مرتبط با طالبان پول می دهد تا اقدام به کشتن نیروهای ائتلاف از جمله نظامیان آمریکایی در افغانستان کنند.
نیویورک تایمز می نویسد: نهادهای اطلاعاتی آمریکا به این نتیجه رسیده اند که واحد اطلاعات ارتش روسیه که در انجام  عملیات های مختلف در اروپا دست دارد در افغانستان نیز برای کسب منافع وارد عمل شده است. 
بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۹ میلادی در مجموع ۲۰ نظامی آمریکایی در تحولات افغانستان کشته شدند اما مشخص نیست کدام مورد از این تحولات با مداخله واحد اطلاعات ارتش روسیه بوده است.
یافته های نهادهای اطلاعاتی آمریکا در مورد اقدامات روسیه در افغانستان در اختیار «دونالد ترمپ» رئیس جمهور آمریکا، و همچنین شورای امنیت ملی آمریکا قرار گرفته و آنها در جلسه ای که در اواخر ماه مارس برگزار شد در این رابطه گفتگو کرده اند. 
در این جلسه راه های مختلفی برای پایان دادن به این وضعیت مطرح شد از جمله آنکه بصورت دیپلماتیک از روسیه خواسته شود تا به این قبیل اقدامات خود پایان بدهد یا آنکه با اعمال تحریم های جدید علیه مسکو، روسیه را مجبور به کنار گذاشتن این عمل کنند.
به نوشته نیویورک تایمز، کاخ سفید هنوز هیچ تصمیمی درباره اینکه در خصوص این اقدام روسیه چه عملکردی را داشته باشد اتخاذ نکرده است. 
روسیه هنوز واکنشی به این گزارش نشان نداده است
 
 
Share/Save/Bookmark