کد مطلب : 23257
سامح شکری : حضور نظامی ترکیه در لیبی ثبات منطقه را برهم می‌زند
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳
سامح شکری : حضور نظامی ترکیه در لیبی ثبات منطقه را برهم می‌زند
وزیر خارجه مصر حضور نظامی ترکیه در لیبی را عامل بی ثباتی درمنطقه ( شمال آفریقا ) خواند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری الوسط – لیبیا،  وزیر خارجه مصر در یک نشست مطبوعاتی با همتای ارمنستانی خود گفت: حضور نظامی ترکیه در لیبی ثبات منطقه را برهم می‌زند.
سامح شکری با اشاره به سخنان برخی مقامات آنکارا مبنی بر نزدیکی مواضع ترکیه و مصر درباره پرونده لیبی گفت: قاهره عملکردها را تحت نظر دارد. سخنان و اظهارنظرها چنانچه با سیاست‌های عملی همراه نباشد، قابل اعتنا نیستند.
وزیر خارجه مصر درباره سیاست‌های عملی ترکیه گفت: ما شاهد حضور نظامی ترکیه در سوریه ، عراق، لیبی و ایجاد تنش در شرق دریای مدیترانه هستیم. تمام این سیاست‌ها باعث بی ثباتی در منطقه شده‌اند، به همین سبب این سیاست‌ها به گفت وگو،  تفاهم و گشودن فصل جدیدی در منطقه منجر نخواهد شد.
سامح شکری تصریح کرد: سیاست‌های عملی که هماهنگ با اصول و قواعد روابط بین الملل باشد، باعث تقویت ثبات و امنیت در منطقه می‌شوند.
در نشست اخیر هیئت‌های نمایندگی دولت‌های شرق و غرب لیبی که در مغرب برگزار شد، یکی از موضوعات مورد اختلاف دوطرف ، خروج نظامیان ترکیه از لیبی بود. 
هیئت نمایندگی  شورای عالی دولت ( طرابلس ) اعلام کرد: دستیابی به  توافق سیاسی  در سایه خروج مستشاران ترکیه از لیبی بسیار سخت و دشوار است.
هیئت‌هایی لیبیایی  در مذاکره مغرب  درباره مناصب حاکمیتی به توافق رسیدند و قرار است این گفت و گوها در اواخر ماه میلادی جاری از سرگرفته شود
 
 
Share/Save/Bookmark