کد مطلب : 19595
250 میلیارد دلار در جمهوری آذربایجان سرمایه گذاری شده است
پنجشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۲
رئیس جمهوری آذربایجان گفت: میزان سرمایه گذاری در 15 سال اخیر در اقتصاد جمهوری آذربایجان نزدیک به 250 میلیارد دلار بوده است
250 میلیارد دلار در جمهوری آذربایجان سرمایه گذاری شده است
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی آذرتاج، الهام علی اف، طی سخنانی در مراسم افتتاح کارخانه پلی پروپیلن با حضور «سرجو ماتارلا» رئیس جمهوری ایتالیا در پارک صنعتی شهر سومقایت واقع در 30 کیلومتری شمال شرق باکو، افزود: افتتاح این کارخانه نیز نمونه سرمایه گذاری خارجی در جمهوری آذربایجان است.
وی افزود: بانک های خارجی برای راه اندازی این کارخانه مدرن کمک های مالی داشتند و در این واحد تولیدی که از سوی شرکت “Maire Tecnimont” ایتالیا احداث شده است فناوری های پیشرفته به کار گرفته می شود .
وی اقدام جمهوری آذربایجان برای تقویت ظرفیت های صنعتی خود را مورد اشاره قرارداد و افتتاح کارخانه پلی پروپیلن را نیز نشانه کارهای انجام گرفته در این زمینه عنوان کرد.
رئیس جمهوری آذربایجان از مشارکت ایتالیا در خصوص احداث کارخانه پلی پروپیلن ابراز قدردانی کرد و گفت : قرار است برای اواخر سال جاری کارخانه جدید پلی اتیلن نیز در جمهوری آذربایجان مورد بهره برداری قرار گیرد و در این دو واحد تولیدی سالانه 300 هزار تن محصول تولید و 70 درصد آن به بازارهای خارجی صادر خواهد شد.
وی با اشاره به اهمیت سفر رئیس جمهوری ایتالیا به جمهوری آذربایجان گفت: ایتالیا در حال حاضر از شرکای تجاری اصلی جمهوری آذربایجان است.
ماتارلا، نیز افتتاح این کارخانه را نمونه بارز همکاری ایتالیا و جمهوری آذربایجان عنوان و ابراز امیدواری کرد؛ همکاری شرکت های ایتالیایی با جمهوری آذربایجان گسترش یابد.
در این مراسم اعلام شد در کارخانه پلی پروپیلن سالانه 184 هزار تن پلی پروپیلن تولید خواهد شد.
حجم سرمایه گذاری در قالب این طرح 816 میلیون دلار اعلام شده است که 60 درصد ان از سوی ' گازپروم بانک ' روسیه و باقی مانده نیز توسط شرکت های داخلی جمهوری آذربایجان تامین مالی شده است .
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵