کد مطلب : 18055
توافق پاکستان و روسیه بر همکاری بیشتر برای مقابله با معضل تروریسم
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
توافق پاکستان و روسیه بر همکاری بیشتر برای مقابله با معضل تروریسم
اعضای کمیته های پارلمانی پاکستان و روسیه در زمینه های مبارزه با تروریسم و موادمخدر در خصوص همکاری نزدیک میان دو کشور در این حوزه ها تاکید کرده و در خصوص استفاده از تجربه های مشترک در مبارزه با تروریسم و جلوگیری از قاچاق موادمخدر به توافق رسیدند.
 
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، هیاتی از کمیته امنیتی و مبارزه با فساد از پارلمان دومای فدراسیون روسیه به پاکستان سفر کرده و علاوه بر دیدار با 'سردار ایاز صادق' رئیس مجلس ملی پاکستان، با همتایان پاکستانی در کمیته های مجلس ملی و سنا دیدار کردند.
هیات روسی همچنین با اعضای کمیته های دفاعی در مجالس ملی و سنای پاکستان نیز دیدار کرد.
در این نشست 'نواب محمد یوسف تالپور' رئیس کمیته مبارزه با فساد و تروریسم در مجلس ملی پاکستان و همچنین 'صلاح الدین ترمیزی' وزیر مبارزه با موادمخدر این کشور نیز حضور داشتند.
وزیر پاکستانی در این نشست گفت:سازمان ملل پاکستان را به عنوان کشوری عاری از موادمخدر تلقی کرده است.
'وی.آئی. پریشکاروف' رئیس کمیته امنیتی و مبارزه با فساد دومای روسیه نیز گفت: معضل تروریسم را می توان با ممانعت جدی از قاچاق موادمخدر حل کرد، زیرا درآمد حاصل از قاچاق موادمخدر در فعالیت های تروریستی مورد استفاده قرار می گیرد.
این مقام روسی تاکید کرد که کشورش خواهان همکاری نزدیک با پاکستان در حوزه مبارزه با قاچاق موادمخدر است.
روسیه و پاکستان روابط راهبردی نزدیکی با همدیگر دارند و اسلام آباد قصد دارد همکاری های خود را با مسکو در حوزه فناوری های نظامی و مبارزه با تروریسم افزایش دهد. به عنوان مثال در سفر وزیر دفاع روسیه به پاکستان، علاوه بر بررسی مسائل مهم امنیتی منطقه، توافقنامه اصولی با هدف توسعه همکاری‌های نظامی-فنی بین دو کشور امضا شد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵