کد مطلب : 17605
اظهارات نخست‌وزیر سابق قرقیزستان در خصوص نظارت دقیق و برگزاری انتخابات شفاف ریاست جمهوری
يکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۳
به گزارش ca-portal در تاریخ 15مهر96، «فلیکس کولف» نخست وزیر و نماینده سابق پارلمان قرقیزستان گفت: باید از آرای تمام افراد واجد شرایط در انتخابات استفاده کرد و 316 هزار رأی می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای را ایفا کند.
وی با اشاره به ‌اینکه تعداد رأی دهندگانی که مکان سکونت خود را تغییر دادند از مرز 300 هزار نفر گذشت، اظهار داشت: بر اساس قوانین انتخاباتی شهروندان قرقیزستان باید در حوزه سکونت خود رأی دهند و برای رأی دهی در محل جدید باید اظهار نامه بنویسند و درخواست رأی‌دهی کنند.
کولوف ادامه داد: در حال حاضر تعداد چنین افرادی به بیش از 300 هزار نفر رسیده و اگر این افراد به یک کاندیدای معین رأی دهند در پیروزی وی در انتخابات نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال 2011، بیان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری پیشین تعداد کل رأی دهندگان 3 میلیون نفر بود از این تعداد 1.8 میلیون شهروند به پای صندوق آمدند و بدین ترتیب 60 درصد از کل جمیعت واجد شرایط در انتخابات شرکت کردند.
کولوف ادامه داد: با توجه به این آمار، 316 هزار رأی درصد زیادی را تشکیل می‌‎دهد.
وی خطاب به دولت و پارلمان قرقیزستان، خاطرنشان کرد: ما از دولت و پارلمان کشور خواستار نظارت دقیق و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری شفاف هستیم.
وی در پایان گفت: شهروندان قرقیزستان خواستار ایجاد شرایط مساوی برای تمام نامزدها هستند.
15 اکتبر سال جاری انتخابات ریاست جمهوری قرقیزستان برگزار می‌شوند.
 
 
Share/Save/Bookmark