کد مطلب : 23455
به‌رغم ماجرای ناوالنی؛
آلمان: مشتاق رابطه‌ای خوب با روسیه هستیم!
سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
آلمان: مشتاق رابطه‌ای خوب با روسیه هستیم!
برلین روز گذشته رای به تحریم روسیه با ادعای مشارکت در ماجرای «ناوالنی» داد حال آنکه مدعی است این مسئله نباید تاثیری بر رابطه با مسکو بگذارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان مدعی است که برلین به رغم «ماجرای ناوالنی» همچنان مشتاق حفظ رابطه خوب یا دست‌کم منطقی با روسیه است.
وی در این باره افزود: آنچه برای آلکسی ناوالنی روی داد، تغییری در جغرافیا نمی‌دهد و بنابراین، منافع اساسی ما مبنی بر حفظ رابطه خوب یا دست‌کم منطقی با روسیه هم تغییری نمی‌کند. آلمان کشوری است که از راه تجارت و تعاملات علمی زندگی می‌کند. فقط به همین دلیل، خواهان حفظ رابطه خوب با همه همسایگان هستیم- رابطه‌ای که مبتنی بر قوانین شفاف و احترام متقابل باشد.
این در حالی است که روز گذشته، وزرای خارجه اتحادیه اروپا با طرح فرانسه و آلمان مبنی بر تحریم شماری از مقامات روسیه به ادعای دست داشتن در مسمومیت ناوالنی موافقت کردند.
کشورهای مذکور مدعی شده اند که روسیه در خصوص آنچه سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره وجود عامل اعصاب «نوویچوک» در بدن ناوالنی اعلام کرده، توضیح قابل اعتمادی نداده است.
ناوالنی از منتقدین دولت مسکو است که ماه پیش حین سفر با هواپیما دچار بیهوشی شد و سپس از روسیه به آلمان انتقال یافت. بعدها طرفین اروپایی مدعی شدند که وی با عامل اعصابی که فقط روسیه روش تهیه آن را می‌داند، مسموم شده است!
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵