کد مطلب : 17588
روسیه: آمریکا، حامی اصلی تروریست‌های داعشی
سخنگوی وزارت دفاع روسیه، آمریکا را به حمایت از داعش در سوریه متهم کرد
جمعه ۱۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۴۰
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،  به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، مایکل بوم خبرنگار آمریکایی مقیم روسیه در پایگاه اینترنتی رادیو اکو مسکو مدعی شد 90 درصد قلمرو سوریه و عراق در اختیار تروریست ها را ائتلاف به اصطلاح آمریکایی از اشغال داعش آزاد کرده است.
 
سخنگوی وزارت دفاع روسیه ژنرال «ایگور کوناشنکوف» با رد این ادعا، گفت: به نویسنده مطلب یادآوری می کنم، در 30 سپتامبر 2015 (8 مهر 94) قلمرو سوریه تحت کنترل مستقیم یا غیرمستقیم داعشی ها به حدود 90 درصد رسیده بود، در حالی که دو سال از مبارزه نمایشی ائتلاف آمریکایی با این گروه تروریستی می گذشت.
 
او افزود: راهبرد نظامی آمریکا آن زمان دربرگیرنده ایجاد شرایط (مساعد) برای حمله و پیشروی تروریست های داعشی تحت پوشش کمک به معارضان سوری و روزشماری زمان سرنگونی حکومت قانونی سوریه بود.
 
ژنرال کوناشنکوف گفت: اما از زمان آغاز عملیات نیروی هوافضای روسیه در سوریه علیه داعش (8 مهر 94) تاکنون اراضی تحت اشغال این گروه به کمتر از 10 درصد رسیده است.
 
سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین افزود: در مناطق آزاد شده از داعش در سوریه هیچ اثری از حضور ائتلاف آمریکایی نیست و افسران مرکز روسی آشتی طرف های متخاصم در بازگرداندن سوری ها به زندگی عادی و ارائه کمک های انسانی مشارکت می کنند.
 
کوناشنکوف در پایان گفت: به همین دلیل بوم (خبرنگار آمریکایی) اگر ادعا می کند، ائتلاف 90 درصد خاک سوریه را آزاد کرده، باید حتما بگوید این مناطق را از تروریست ها آزاد نکرده بلکه با آنها مشارکت کرده است.
 
گروه کشورهای غربی-عربی ضدسوری به پیشگامی آمریکا از شش سال پیش با راهبرد سرنگونی حکومت سوریه سبب شدند، دهها هزار تروریست افراطی از کشورهای مختلف جهان به سوریه گسیل و از جنگ افزارهای پیشرفته، پول و حمایت های اطلاعاتی برخوردار شوند.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵