کد مطلب : 22438
برگزاری مراسم ۲۲ بهمن از سوی سفارت ایران در ترکیه
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۶
برگزاری مراسم ۲۲ بهمن از سوی سفارت ایران در ترکیه
مراسم بزرگداشت انقلاب اسلامی با حضور مقامات سیاسی و نظامی ترکیه در سفارت ایران برگزار شد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور جمعی از مقامات، سفرا و نمایندگان نظامی، سیاسی و فرهنگی سایر کشورها در آنکارا پایتخت ترکیه برگزار شد.
در این مراسم بکیر پاک دمیر وزیر کشاورزی و جلنگداری و تمل کارا ملا اوغلو رهبر حزب سعادت ترکیه نیز حضور داشتند.
محمد فرازمند سفیر ایران در ترکیه طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: ترکیه و ایران روابطی دیرین و در همه زمینه‌های اقتصاد، انرژی، حمل و نقل، امنیت و علوم همکاری دارند. آنکارا و تهران در سازمان همکاری اسلامی، اکو و روند آستانه در حال تشریک مساعی هستند.
وی افزود: میلیونها شهروند ترکیه و ایران از کشورهای همدیگر دیدار می‌کنند. حدود 8 هزار دانشجوی ایرانی در دانشگاههای مختلف ترکیه مشغول به تحصیل هستند».
بکر پاکدمیرلی، وزیر کشاورزی و جنگلداری ترکیه نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: روابط میان ترکیه و ایران بسیار قوی و دارای تاریخی هزارساله است. این امر موجب شکل گیری فرهنگ مشترک میان دو کشور و واجد نقشی دائمی و تعیین‌کننده در مناسبات طرفین شده و به مرزهای ما ثبات مشهودی بخشیده است.
وی گفت: امروزه نیز مناسبات ترکیه و ایران در ابعاد سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ادامه دارد. ما از سنت همکاری نیرومندی در مسائل منطقه و جهانی برخوداریم. کاهش حجم تبادل تجاری دو کشور را موقت دانسته و امیدواریم به اهداف مورد نظر طرفین نزدیک شویم».
 
 
Share/Save/Bookmark