کد مطلب : 20520
رایزنی سفیر روسیه در کره شمالی با معاون وزیر خارجه این کشور
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۸
رایزنی سفیر روسیه در کره شمالی با معاون وزیر خارجه این کشور
سفیر روسیه در پیونگ یانگ با معاون وزیر خارجه کره شمالی در خصوص مسائل مربوط به خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کره مذاکره کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سفارت روسیه در کره شمالی امروز سه شنبه اعلام کرد: این نشست به ابتکار الکساندر ماستگورا، سفیر روسیه در پیونگ یانگ در محل وزارت خارجه کره شمالی با چوئه سون هوی، معاون وزیر خارجه کره شمالی صورت گرفته است.
سفارت روسیه در بیانیه‌ای نوشت: آنها در طول این نشست در خصوص مسائل اصلی مربوط به حل مشکل هسته‌ای شبه جزیره کره به بحث پرداختند.
در همین راستا چوئه سون هوی تاکید کرد که تاکتیک‌ها و راهبرد وزارت امور خارجه جمهوری دموکراتیک خلق کره در مورد مسیر خلع سلاح هسته‌ای کاملا و تماما بر پایه اصول تعیین شده توسط کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در سخنرانی‌اش به مناسبت سال نوی میلادی است.
این سفیر در عین حال بر حمایت روسیه از ابتکار عمل‌های کاهش تنش در شمال شرق آسیا و یافتن راه حل جامع برای مسائل کره در عین احترام به نگرانی‌های تمام طرف‌ها تاکید کرد.
رهبر کره شمالی در سخنرانی خود به مناسبت سال نوی میلادی تایید کرد که آماده بهبود روابط با کره جنوبی و آمریکا و دیدار مجدد با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در هر زمانی است.
با این حال او خاطرنشان کرد: اگر واشنگتن به وعده‌هایش عمل نکند و به تحریم‌ها ادامه دهد پیونگ یانگ انتخاب دیگری به جز در پیش گرفتن یک راه متفاوت نخواهد داشت. این در حالی است که کیم جونگ اون مشخصا از واشنگتن خواست سلاح‌های راهبردی در کره جنوبی مستقر نکرده و رزمایش‌هایی که هدف‌شان مقابله با کره شمالی است برگزار نکند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵