کد مطلب : 18640
روسیه: نقش خاصی در حل مناقشه لبنان با اسرائیل نداریم
شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۷
روسیه: نقش خاصی در حل مناقشه لبنان با اسرائیل نداریم
روسیه هرگونه "نقش ویژه" مسکو در حل درگیری مرزی میان لبنان و اسرائیل را منتفی دانست.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، الکساندر زاسپکین، سفیر روسیه در لبنان تکذیب کرد که پیام سرگئی لاوروف، وزیر خارجه این کشور به جبران باسیل همتای لبنانی‌اش شامل هرگونه اشاره‌ای به درگیری مرزی میان بیروت و اسرائیل درباره بلوک ۹ در منطقه مورد مناقشه آن‌ها برای استخراج نفت و گاز باشد.
زاسپکین در ادامه افزود: روسیه نقش خاصی در خصوص این موضوع ندارد و مساله برای همه و همچنین موضع لبنان برای همه جهان روشن است.
وی همچنین تاکید کرد: یک شرکت روسیه در بین شرکت‌های حفاری در میادین نفتی مشارکت دارد و اگر هرگونه اشکالی در مرحله آتی به وجود بیاید، مکانیسم بین‌المللی آتی برای حل مشکل شناخته شده است و آنچه برای ما اهمیت دارد این است که اوضاع در منطقه ثابت باشد.
سفیر روسیه در لبنان همچنین گفت: در سایه پیامی که به باسیل فرستادیم به بررسی اوضاع و تحولات منطقه به ویژه تلاش‌های صورت گرفته مسکو درباره اوضاع سوریه و آزادسازی خاک این کشور از چنگال تروریست‌ها و پیشروی در حل و فصل سیاسی بر اساس قطعنامه شورای امنیت و نتایج کنفرانس سوچی پرداختیم.
وی همچنین اظهار داشت: ما نسبت به پیشرفت در  زمینه سوریه خوش‌بین هستیم و کسانی که این موضوع را نمی‌خواهند مانع این کار می‌شوند و از گمراه کردن افکار عمومی استفاده می‌کنند و خبرهای ساختگی و جعلی درباره آنچه در غوطه شرقی رخ می‌دهد، اثبات این موضوع است؛ ما کاملا آماده رایزنی درخصوص این موضوع هستیم تا مشخص شود چه کسی مسؤولیت اتفاقات در این منطقه است و چه کسی به پشتیبانی کامل تروریست‌ها در این منطقه و سایر نقاط اعتقاد دارد.
 
 
Share/Save/Bookmark