کد مطلب : 17470
امضای یادداشت تفاهم گردشگری بین چین و ازبکستان
شنبه ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۵
کمیته توسعه گردشگری ازبکستان و اتحادیه پژوهش گردشگری فرهنگی «شی‌آن» چین در زمینه همکاری‌های گردشگری یادداشت تفاهم امضا کردند.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از خبرگزاری فارس، چان شن رییس اتحادیه پژوهش گردشگری فرهنگی شی‌آن و شاو جین یو معاون این اتحادیه روز پنج شنبه در محل ساختمان کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان با روشن عثمان‌اف معاون اول رییس این کمیته دیدار و گفت‌وگو کردند.
در این دیدار دو طرف اولویت‌ها در روابط دو جانبه در زمینه پژوهش گردشگری فرهنگی از جمله در چهارچوب روابط خواهرخواندگی بین شهرهای سمرقند و شی‌آن را بررسی کردند.
نمایندگان اتحادیه پژوهش گردشگری فرهنگی شی‌آن خواستار گسترش همکاری‌های تحقیقاتی با کمیته دولتی توسعه گردشگری ازبکستان شدند.
تشویق گردشگران چینی و ازبک به دیدار از ازبکستان و چین و تنظیم مسیرهای مشترک گردشگری از جمله موضوع های مورد بحث در دیدار مسوولان گردشگری دو کشور بود.
نمایندگان اتحادیه پژوهش گردشگری فرهنگی شی‌آن به دعوت دفتر سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) در تاشکند برای حضور در نشست منطقه ای یونسکو در جاده ابریشم در ازبکستان به سر می‌برند.
 
 
Share/Save/Bookmark