کد مطلب : 22852
احمد داووداوغلو: حزب اردوغان به زودی از صحنه سیاست محو می‌شود
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۸
احمد داوود اوغلو، رئیس حزب "آینده" ترکیه و نخست‌وزیر اسبق این کشور با انتقاد شدید از رجب‌طیب اردوغان گفت که حزب "توسعه و عدالت" در پی از دست‌دادن پایگاه اجتماعی‌اش و روی آوردن به استبداد و همچنین در پی بی‌اعتبار کردن ترکیه در سطح بین‌المللی، سقوط خواهد کرد و به زودی از صحنه سیاسی محود خواهد شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از العربیه، احمد داووداوغلو که یکی از موسسان حزب توسعه و عدالت بود، گفت که در آینده چیزی به اسم حزب توسعه و عدالت در ترکیه وجود نخواهد داشت.
نخست‌وزیر سابق ترکیه گفت که این کشور با مشکلاتی در زمینه آزادی و عدالت مواجه شده و تبهکاران از زندان‌ها آزاد شده و روزنامه‌نگاران در زندان مانده‌اند و فقر در ترکیه افزایش یافته است.
اشاره داووداوغلو به آزادی زندانیان خطرناک و رهبران مافیا بر اساس قانون عفو زندانیان است که پارلمان ترکیه در ماه آوریل در چارچوب تدابیر دولت برای مقابله با کرونا تصویب کرد و روزنامه‌نگاران، زندانیان سیاسی و مخالفان اردوغان را شامل نشد.
احمد داووداوغلو توضیح داد که ایده تاسیس حزب آزادی پس از کناره‌گیری او از حزب حاکم وقت مطرح شد.
وی گفت:« دلیل این کار این بود که دریافتم با حزب توسعه و عدالت به ریاست اردوغان نمی‌توان حکومت آینده‌داری ساخت و نظام ریاست‌جمهوری ضعف‌هایی از نظر دموکراتیک دارد.»
او درباره شرایط حاکم بر حزب اردوغان گفت: «اعضای درون شورای اجرایی حزب توسعه و عدالت به همدیگر اعتماد نداشتند.»
داووداوغلو همچنین فاش کرد یکی از موضوعاتی که از آنها پشیمان است، تصویب قانون شفافیت سیاسی است، زیرا که فساد پشت درب‌های بسته رخ می‌دهد و «استبدادی که در حال اداره ترکیه است، اعتبار این کشور را در سطح بین‌المللی از بین برد.»
 
 
Share/Save/Bookmark