کد مطلب : 23022
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان از سمت خود برکنار شد
شنبه ۲۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۶
وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان از سمت خود برکنار شد
رئیس جمهور آذربایجان، "المار محمدیاروف" وزیر امور خارجه این کشور را پس از ۱۶ سال خدمت برکنار کرده و از عملکرد وی در شرایط تنش با ارمنستان به شدت انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آلهام علی‌اف" رئیس جمهور جمهوری آذربایجان، طی حکمی، "المار محمدیاروف" وزیر امور خارجه این کشور را برکنار کرد.
"جیحون بایراموف"، که پیش از این به عنوان وزیر آموزش و پرورش جمهوری آذربایجان فعالیت می‌کرد ، به عنوان وزیر جدید امور خارجه این کشور منصوب شد.
الهام علی‌اف روز پنج شنبه در نشستی با اعضای کابینه دولت، به شدت از عملکرد محمدیاروف (وزیر خارجه) انتقاد کرد و یادآور شد که پس از تشدید درگیری‌های مرزی با ارمنستان، وی نتوانسته وزیر را در محل کار پیدا کند.
لازم به یادآوری است که روز یکشنبه گذشته، 12 جولای (22 تیر ماه) درگیری‌های مسلحانه در منطقه تاوسک در مرز مشترک آذربایجان با ارمنستان آغاز شد. وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرده که نیروهای مسلح ارمنستان درگیری را آغاز کردند. وزارت دفاع ارمنستان هم طرف آذربایجانی را به تلاش برای تصرف این منطقه متهم کرده است. درگیری‌های مسلحانه طی چند روز گذشته بطور نامتناوب ادامه داشت.
"المار محمدیاروف" 60 ساله، از سال 2004 به عنوان وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان فعالیت داشته است. وی از سال 1982 در ساختارهای وزارت خارجه آذربایجان در ترکیب اتحاد جماهیر شوروی مشغول به کار شد و سپس بعد از استقلال جمهوری آذربایجان هم به فعالیت دیپلماتیک خود تا رسیدن به سمت وزارت، ادامه داد.  
 
 
Share/Save/Bookmark