کد مطلب : 18622
کنفرانس خبری وزیران دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۰
کنفرانس خبری وزیران دفاع جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان
وزیر دفاع:سیاست ایران تامین امنیت منطقه در چارچوب مقررات بین المللی است
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران تامین امنیت کشورهای منطقه در چارچوب مقررات بین المللی و احترام به مرزهای بین المللی است .
 
به گزارش خبرنگار ایرنا ، وزیران دفاع ایران و جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه پس از دیدار و مذاکره در خصوص همکاری دفاعی و نظامی میان دو کشور، در باکو ، دریک کنفرانس با حضور خبرنگاران شرکت کردند، سرتیپ امیر حاتمی در این کنفرانس ، اظهار داشت : این به حفظ تمامیت ارضی همه کشور تاکید دارد .
وزیر دفاع کشور مان گفت: ما به این سیاست پایبندیم و به برادرانمان در جمهوری آذربایجان نیز اعلام کردیم که با این سیاست توانسته ایم امنیت را در بخش های مختلف منطقه فراهم کنیم .
سرتیپ حاتمی در مورد دیدار امروزش با ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان گفت : در این دیدار مروری بر روابط و سوابق دو کشور در حوزه های نظامی و دفاعی داشتبم وبا توجه به ظرفیت های وسیعی که برای توسعه روابط موجود است و با اراده ای که ایجاد شده ، روابط در آینده با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت .
وی افزود: ایران و جمهوری آذربایجان دارای گسترده ترین اشترکات و پیوندهای تاریخی ، قومی و دینی هستند که می تواند زمینه بسیار مناسبی برای توسعه همکاری در تمام حوزه ها باشد و امیدواریم در این سفر بتوانیم بخشی از این ظرفیت ها را عملیاتی کرده و اهداف مورد نظر دو کشور را محقق کنیم .
وزیر دفاع کشورمان با اشاره به دیدار امروز هیات نظامی ایران با رئیس جمهوری آذربایجان ، اظهار داشت : در ابتدای ورود به کشور آذربایجان با رئیس جمهوری ملاقات داشتیم که دیدار بسیار خوبی بود وفرصت بود که از دیدگاه های بلند و عمیق ایشان نسبت به همکار دو کشور آگاه شوم .
وی افزود: با توجه به خواست رهبران دو کشور بویژه تاکید رهبر معظم انقلاب به داشتن روابط منحصر بفرد با جمهوری آذربایجان ، اهتمام وزارتخانه های دو کشور بر تحقق این اهداف متمرکز است .
ذاکر حسن اف وزیر دفاع جمهوری آذربایجان نیز در این کنفرانس خبری گفت: سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به آذربایجان از اهمیت برای کشور ما دارد و در این دیدار حوزه های همکاری نظامی و دفاعی میان دو کشور بررسی شد.
وی با اشاره به ظرفیت فراوان همکاری بین تهران و باکو ، افزود: در جریان دیدار امروز تصمیم گرفتیم در حوزه آموزش نظامی همکاری ها را گسترش بدهیم ،همچنین چشم انداز روابط همکارهای آتی را بررسی کردیم.
حسن اف گفت: موضع ایران در مناقشه قره باغ ، حل این مناقشه در قالب حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان است .
وزیر دفاع جمهوری آذربایجان افزود: مطمئن هستم پس از سفر وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به باکو ، همکاری ها ی دو کشور در حوزه های نظامی و دفاعی بیش از پیش توسعه می یابد.
سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشورمان صبح امروز - چهارشنبه - در راس یک هیات نظامی وارد باکو شد و با رئیس جمهوری آذربایجان الهام علی اف دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر دفاع کشورمان در سفر دو روزه خود به جمهوری آذربایجان با نخست وزیر و وزیرصنایع دفاعی این کشور نیز دیدار خواهد کرد
 
Share/Save/Bookmark