کد مطلب : 21402
بزرگترین عملیات هوایی ترکیه در شمال عراق بعد از حمله اربیل
شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹
بزرگترین عملیات هوایی ترکیه در شمال عراق بعد از حمله اربیل
وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که این کشور بزرگترین عملیات هوایی را علیه مقرهای پ‌ک‌ک در عراق در واکنش به حمله مسلحانه در اربیل که به کشته شدن معاون کنسول ترکیه منجر شد، آغاز کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه الشرق الاوسط، خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد: بعد از حمله شنیعی که در اربیل صورت گرفت ما حملات شدیدی را از طریق بزرگترین عملیات هوایی در رشته‌کوه‌های قندیل انجام دادیم. طی این عملیات مقرهای حزب کارگران کردستان ترکیه(پ‌ک‌ک) را منهدم کردیم. مبارزه با تروریسم با جدیت ادامه خواهد داشت.
معاون کنسول ترکیه و همراهش چهارشنبه در جریان تیراندازی در اربیل کشته شدند. آنکارا تهدید کرده بود که پاسخ مناسبی به این تجاوز خواهد داد.
دیار دنیر، سخنگوی شاخه نظامی پ‌ک‌ک ارتباط این حزب با این حمله را تکذیب کرد.
به گفته منابع عراقی جنگنده‌های ترکیه جمعه‌شب حریم هوایی عراق را نقض کرده و دو حمله هوایی را در نزدیکی اردوگاه آوارگان در منطقه مخمور واقع در شرق شهر موصل انجام دادند که به زخمی شدن پنج تن منجر شد.
وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که جمعه یک سرباز ترکیه‌ای در عملیات امنیتی در شمال عراق در جریان درگیری با نیروهای پ‌ک‌ک کشته و شش تن نیز زخمی شدند.
یک منبع امنیتی نیز اعلام کرد که یک سرباز ترکیه‌ای دیگر در حمله موشکی پ‌ک‌ک در اقلیم بدلیس در شرق ترکیه کشته و دو تن نیز زخمی شدند.
ارتش ترکیه هفته گذشته مرحله دوم عملیات "پنجه" علیه پ‌ک‌ک در شمال عراق را آغاز کرد
 
 
Share/Save/Bookmark