کد مطلب : 22942
در پی درخواست وزیر دفاع هندوستان گرفت
موافقت روسیه باتحویل سریع سامانه اس۴۰۰ به دهلی‌نو
چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۱
موافقت روسیه باتحویل سریع سامانه اس۴۰۰ به دهلی‌نو
وزیر دفاع هندوستان روز سه شنبه از تداوم و همچنین تسریع در اجرای بخشهایی از قرارداد نظامی منعقده میان این کشور با روسیه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، گزارشها حاکی از آن است که دولت هند طی درخواستی از مقامات روسیه خواهان دریافت هرچه سریع‌تر تجهیزات دفاعی از جمله سامانه پدافند موشکی اس -۴۰۰ شده است.
گفتنی است که هندوستان و روسیه از سال ۲۰۱۸ قراردادهای دفاعی با ارزشی بالغ بر ۱۲ میلیارد دلار امضا کرده‌اند.
در همین ارتباط، «راجنات سینگ» وزیر دفاع هندوستان روز سه شنبه اعلام کرد که قراردادهای کنونی و منعقده میان دو کشور همچنان تداوم خواهد یافت و در برخی موارد نیز تسریع می‌شود.
شایان ذکر است که وزیر دفاع هندوستان در نخستین سفر سه روزه و رسمی خود به مسکو با معاون نخست وزیر روسیه و چندتن از مقامات بلندپایه این کشور پیرامون موضوعات مختلف گفتگو کرد.
راجنات سینگ با مثبت و سازنده خواندن گفتگوهای خود با «یوری بوریسوف» معاون نخست وزیر روسیه خاطرنشان کرد که «بابت تداوم و همچنین تسریع در اجرای برخی از بخشهای قرارداد دفاعی اطمینان حاصل کرده است».
گفتنی است که
همزمان با اوج گیری تنش‌های مرزی بین هند و چین و بروز درگیری میان دو کشور، «راجنات سینگ» وزیر دفاع هند روز گذشته (دوشنبه) عازم روسیه شد.
هدف اصلی از انجام این سفر انجام مذاکرات نظامی و همچنین درخواست از مسکو برای تحویل فوری سامانه موشکی اس ۴۰۰ با توجه به درگیری‌های نظامی با چین اعلام شده است.
این در حالی است که گفته می‌شود روسیه قصد دارد تحویل سامانه اس ۴۰۰ به هند را تا دسامبر ۲۰۲۱ به تعویق بیاندازد. دلیل این امر تعطیلی صنایع در روسیه به دلیل شیوع ویروس کرونا است
 
 
Share/Save/Bookmark