کد مطلب : 19496
قلیچداراوغلو پیشنهاد اینجه را رد کرد
چهارشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۵
قلیچداراوغلو پیشنهاد اینجه را رد کرد
در پی کاندیداتوری محرم اینجه به عنوان کاندیدای حزب مردم جمهوری‌خواه در انتخابات ترکیه و شکست وی در مقابل اردوغان، اینجه اعلام کرد که به کمال قلیچداراوغلو، رهبر کنونی حزب مردم جمهوری‌خواه پیشنهاد داده رهبر معنوی این حزب شود.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری سی‌ان‌ان ترک، محرم اینجه و کمال قلیچداراوغلو در یک ناهار کاری با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.
پس از این دیدار اینجه در جمع خبرنگاران اعلام کرد که وی به کمال قلیچداراوغلو اعلام کرده است که رهبر معنوی این حزب شود.
او گفت: به همراه همسرانمان با یکدیگر غذا خورده و صحبت کرده و روند انتخابات را مورد ارزیابی قرار دادیم. آقای قلیچداراوغلو هیچ پیشنهادی به من نداد اما من به وی پیشنهاد دادم. به او گفتم شما با دادن ۱۵ نماینده به حزب خوب و نجات این حزب یک گام بزرگ برداشتید و با معرفی من به عنوان کاندیدای حزب بزرگترین کار را انجام دادید.
وی ادامه داد: برهمین اساس من نمی‌خواهم در یک رقابت با او باشم اما این ملت در کنار انتخابات ریاست جمهوری کور سوی امیدی را تجربه کرده‌اند، نباید این امید را از دست دهیم. بر همین اساس به او گفتم اگر خود او هم می‌خواهد درواقع رهبر معنوی این حزب باشد و من نیز ریاست حزب را برعهده می‌گیرم. او پاسخ منفی یا مثبت به این پیشنهاد نداد.
اما کمال قلیچداراوغلو بلافاصله پس از این اظهارات اینجه با بیان جمله‌ای به طور غیرمستقیم پیشنهاد اینجه را رد کرد و گفت: تلاش برای یافتن دستاوردهای سیاسی از یک ضیافت ناهار ویژه بی‌نزاکتی سیاسی است.
 
Share/Save/Bookmark