کد مطلب : 23446
علی‌اف: باکو پاسخ لازم را به ارمنستان خواهد داد
دوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳
علی‌اف: باکو پاسخ لازم را به ارمنستان خواهد داد
رئیس جمهور‌ آذربایجان تاکید کرد که کشورش به تمام حملات پاسخ لازم را خواهد داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، الهام علی‌اف، رئیس جمهور‌ آذربایجان با انتشار پیامی در حساب توئیتر خود با بیان اینکه مسئول حمله به گنجه دولت ارمنستان است، گفت: آذربایجان به تمام این حملات پاسخ لازم را خواهد داد.
علی‌اف تصریح کرد که دولت ایروان با نقض آتش‌بس به سمت غیرنظامیان در گنجه حمله موشکی انجام داده است.
وی همچنین حمله مذکور را جنایت جنگی دانست و گفت: ارمنستان قطعنامه ژنو را بطور آشکار نقض کرده است.
رئیس جمهور آذربایجان ادامه داد: این حمله بی‌احترامی نسبت به مذاکرات به میانجیگری روسیه است و تظاهر دیگری از فاشیزم ارمنی است. این حملات خائنانه هرگز نمی‌تواند اراده مردم آذربایجان را شکست دهد.
وی با اشاره به اینکه حمله موشکی به گنجه از شهر واردنیس ارمنستان صورت گرفته است، اعلام کرد: در حملات دو هفته اخیر ارمنستان 41 غیرنظامی جان باخت و بیش از 200 نفر دیگر مجروح شدند.
رئیس جمهور آذربایجان همچنین در مصاحبه با کانال تلویزیونی «KRBT» روسیه با اشاره به اینکه ترکیه در ایجاد ثبات منطقه و جهان نقش دارد و باید در مذاکرات مرتبط با اشغال قره‌باغ حضور داشته باشد٬ گفت: شکی در این امر وجود ندارد که ترکیه باید نقش مهمی در حل و فصل منازعات داشته باشد. اینکه این نقش قانونی و یا واقعی باشد٬ یک مسئله فنی است. اگر خواهان حل این منازعه هستیم٬ باید قالب جدیدی برای آن ایجاد کنیم
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵