کد مطلب : 23914
آزمایش موفق سیستم هشدار دهنده حملات موشک‌های مافوق صوت در روسیه
دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰
آزمایش موفق سیستم هشدار دهنده حملات موشک‌های مافوق صوت در روسیه
سیستم هشدار دهنده انواع حملات موشکی به خاک روسیه، از جمله موشک‌های مافوق صوت، با موفقیت و با استفاده از چندین ایستگاه رادار، آزمایشات مربوطه را پشت سر گذاشته است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "سرگئی بویف" مدیرکل شرکت تسلیحاتی دولتی "ویمپل" روسیه اعلام کرد که آزمایشات کلی به روی سیستم هشدار دهنده حملات موشکی در روسیه در اواخر سال 2020 با موفقت کامل به پایان رسید.
به گفته این مقام روس، این سیستم هشدار دهنده حملات موشکی از هفت ایستگاه رادار از نوع طرح "وارونژ" استفاده می‌کند که در مناطق مختلف روسیه مستقر هستند، ضمن اینکه طبق برنامه ریزی انجام شده یک ایستگاه رادار ویژه نیز قرار است در شبه جزیره کریمه ایجاد شود تا بتوان از آنجا کل منطقه دریای سیاه و دریای مدیترانه را زیر نظر داشت.
وی با اشاره به توانمندی‌های خاص و منحصر به فرد این سیستم افزود: «در ساخت این سیستم هشدار دهنده از پیشرفته‌ترین فناوری‌ها استفاده شده و به همین دلیل تمامی انواع موشک‌ها، از جمله موشک‌های مافوق صوت قابل ردیابی هستند. این سیستم نه تنها اهداف هوایی خود را ردیابی می‌کند، بلکه قادر به تشخیص نوع آنها و محاسبه سرعت و زمان اصابت آنها و میزان تهدید آمیز بودن آنهاست.»
"سرگئی ساپریکین" طراح اصلی این سیستم نیز در این باره توضیح داده که ایستگاه‌های رادار این سامانه‌ هشدار دهنده در جریان آزمایشات موفق شده تا کلیه اهداف مافوق صوت و کلیه اهداف هوایی که قادر به تغییر مسیر پرواز بوده و دارای کنترل خودکار هستند را نیز ردیابی کند.  
به گفته وی، حداقل از 20 سال قبل چنین وظایف تاکتیکی و فنی برای نسل جدید سامانه‌های هشدار حملات موشکی در روسیه تعیین شده بود و در این رابطه پیش بینی‌های درازمدت درستی انجام می‌شود تا پیشرفت در ساخت انواع موشک‌ها، تأثیری بر کارآیی این سیستم هشدار دهنده نداشته باشد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵