کد مطلب : 19379
روسیه در دریای جنوبی چین رزمایش برگزار کرد
ناوهای روسی در دریای جنوبی چین رزمایش ضدتروریستی برگزار کردند.
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۹
روسیه در دریای جنوبی چین رزمایش برگزار کرد
به گزارش امروز (سه شنبه) ایرنا به نقل از ریانووستی، در این رزمایش یک روزه، ناوگروه روسی شامل رزمناوهای آدمیرال تریبوتس و آدمیرال وینوگرادوف و تانکر نفتکش پچنگ از ناوگان اقیانوس آرام روسیه شرکت داشتند.
نیکلای واسکرسنسکی رئیس روابط عمومی حوزه نظامی فدرال شرق روسیه به خبرنگاران گفت: در جریان این رزمایش، نیروهای هوابرد روسیه و خدمه ناوهای روسی، مقابله با حمله ناوهای کوچک و نیز محافظت از ناوهای بزرگ در هنگام عبور از تنگه ها و فرود در کشتی های مشکوک و بازپرسی خدمه این کشتی ها را تمرین کردند.
گزارش شده است که ناوهای روسی در جریان این رزمایش از انواع سلاح های خود تیراندازی کرده و پس از سوخت گیری دریای جنوبی چین را ترک کردند.
به گزارش ایرنا، دریای جنوبی چین که بخشی از اقیانوس آرام است، ناحیه‌ای در حدود 3 و نیم میلیون کیلومتر مربع از سنگاپور تا تنگه تایوان را دربر می‌گیرد.
جزیره‌های واقع در دریای جنوبی چین که با هم یک مجمع‌الجزایر را تشکیل می‌دهند، افزون بر صدها عدد هستند. این جزیره‌ها که خالی از سکنه محسوب می شوند همواره مورد جدال کشورهای مختلف بوده‌اند به همین علت حتی نام‌های متفاوتی برای اشاره به این دریا به کار می‌رود که البته «دریای جنوبی چین» نام پذیرفته شده بین‌المللی، حداقل در انگلیسی و زبان‌های اروپایی است.
جمهوری خلق چین تقریبا بر کل دریا و کشورهای ویتنام، فیلیپین، مالزی، برونئی و تایوان هریک بر بخش‌هایی از آن ادعای مالکیت دارند.
آمریکا این دریا را جزو آب‌های بین‌المللی می‌داند و بر حق قانونی کشتی‌ها و زیر دریایی‌ هایش در رفت ‌و آمد در این دریا تاکید می کند.
چین بارها به آمریکا هشدار داده است که از تنش آفرینی در این منطقه خودداری کند
 
 
Share/Save/Bookmark