کد مطلب : 18479
سفر هیات رسمی تاجیکستان به ازبکستان
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۱
سفر هیات رسمی تاجیکستان به ازبکستان
به گزارش آسیا پلوس، هیات رسمی تاجیکستان به ریاست عظیم ابراهیم معاون نخست وزیر این کشور امروز، 5 فوریه، به تاشکند سفر کردند.
در این سفر هیأت تاجیکستان جلسات و مذاکرات با مقامات دولت، وزارتخانه ها و ادارات ازبکستان برنامه ریزی شده است و در جریان این نشست ها مسائل روابط دو جانبه مورد بحث قرار خواهد گرفت.
یکی از اهداف اصلی دیدار هیات رسمی تاجیکستان با مقامات ازبک آمادگی به سفر رسمی شوکت میرضیایف رئیس جمهور ازبکستان به تاجیکستان عنوان می شود، که اوایل ماه مارس سال جاری برنامه ریزی شده است.
طرفین همچنین جزئیات پیش نویس توافقنامه های که قرار است در جریان سفر رئیس جمهور ازبکستان به تاجیکستان میان دوشنبه و تاشکند به امضا برسد، بررسی خواهند کرد.
در همین چارچوب 10 ژانویه، کنفرانس بین دولتی تجارت و همکاری های اقتصادی بین جمهوری تاجیکستان و جمهوری ازبکستان و نشست کمیسیون مشترک تعیین و علامت گذاری مرز دولتی تاجیکستان و ازبکستان در شهر دوشنبه برگزار شد و دو کشور در این زمینه ها به توافقات اولیه دست یافتند.
پس از نشست دوشنبه، وزارتخانه ها و سازمان های مربوطه دو کشور موظف شدند با تهیه پیش نویس توافقنامه ها زمینه رشد همکاری های تاجیکستان و ازبکستان را در بخش های حمل و نقل، ارتباطات، تجارت، اقتصاد و گذرگاه های مرزی فراهم کنند
 
 
Share/Save/Bookmark