کد مطلب : 4058
وزارت خارجه روسیه خود را برای دیدار با مخالفان سوری آماده می‌کند
سه شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۰۸

به نقل از خبرگزاری «نووستی»، وزارت امور خارجه روسیه خود را برای ملاقات با گروهی از نمایندگان مخالفان در سوریه که قرار است به مسکو سفر کنند، آماده کرده است.
"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه با اعلام این خبر یادآور شد که مقامات مسکو در آینده بسیار نزدیک در انتظار یکی از دیگر گروه‌های مخالف در سوریه هستند. البته وی دقیقا مشخص نکرد که منظور کدام گروه است.

وزیر خارجه روسیه در عین حال تاکید کرد که این کشور همچنان روی حل و فصل مسالمت‌آمیز مناقشه در سوریه اصرار دارد و با این هدف از همه نیروهای سیاسی درگیر می‌خواهد تا سر میز مذاکره بنشینند.

وی افزود: این مسئله واضح است که نباید چیزی را از "بشار اسد" درخواست کرد، در حالی‌که درخواست مشابه از مخالفان که در حال جنگ با او هستند، صورت نگیرد. بنابراین پیشنهاد ما این است: باید روی این مسئله متمرکز شد که طرفین درگیری در سوریه باید بر سر میز مذاکره نشسته و راه حلی برای حل مشکلات بیابند.

وزیر خارجه روسیه در عین حال با اشاره به اینکه روند «تجهیز نظامی مخالفان در سوریه» از روز گذشته آغاز شده است، گفت: اکنون مشخص شده که شورای ملی سوریه اعلام کرده که «جناح نظامی» تشکیل می‌دهد که به تامین مالی برای خرید سلاح برای ادامه مبارزه با رژیم بشار اسد خواهد پرداخت.

وی افزود: در صورت ادامه روند اوضاع طبق این سناریو، سخت بتوان نتیجه‌ای از تلاش‌های بین المللی برای حل بحران و برقراری آتش بس بدست آورد.

Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵