کد مطلب : 17983
کرملین کناره گیری قدیروف از رئیس جمهوری چچن را رد کرد
جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱
در پی سخنان رمضان قدیروف رئیس جمهوری چچن برای کناره گیری از مقام خود، دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه این امکان را رد کرد.
کرملین کناره گیری قدیروف از رئیس جمهوری چچن را رد کرد
به گزارش ایرنا، رمضان قدیروف رئیس جمهوری چچن یکشنبه شب، 5 آذرما 1396 در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «روسیه یک» اعلام کرد که آرزو دارد از مقام خود کناره گیری کند.
دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه امروز دوشنبه گفت: رمضان قدیروف بارها اعلام کرده که از اعضای پیگیر و مصمم ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه است.
ایتارتاس گزارش داده که پسکوف با بیان این مطلب افزود: قدیروف در مصاحبه خود گفته است که قصد ادامه کار مطابق دستور رئیس جمهوری روسیه را دارد.
وی افزود: قدیروف حرف دیگری نزد و ما این موضوع را ملاک قرار می دهیم، او همچنان رئیس جمهوری چچن است و به کار خود در این مقام ادامه می دهد.
رمضان قدیروف رئیس جمهوری چچن روز گذشته در گفت وگو با شبکه تلویزیونی روسیه یک گفت که آرزو دارد از مقام رئیس جمهوری این منطقه کناره گیری کند.
وی افزود: بر این باورم که زمان آن فرا رسیده که رئیس حکومت (محلی) جمهوری چچن تغییر کند.
قدیروف گفت: رئیس جمهور منطقه شدن و پذیرفتن مسئولیت در برابر ملت، جمهوری، خدا و رئیس جمهوری روسیه بسیار دشوار است.
رئیس جمهوری چچن گفت: من نمی گویم که خسته شده ام، زمانی افراد مثل من لازم بود تا می جنگید و نظم برقرار می کرد، اما امروز جمهوری چچن سر و سامان یافته و شکوفا شده است.
وی گفت: من بر این باورم که زمان تحول در جمهوری چچن فرا رسیده است و تعیین سرنوشت رئیس جمهوری چچن در حوزه اختیارات رئیس جمهوری روسیه و ساکنان این جمهوری است.
رمضان قدیروف از ماه فوریه سال 2007 رئیس جمهوری چچن است.
جمهوری مسلمان نشین چچن با وسعت 15 هزار و 647 کیلومتر مربع و جمعیت یک میلیون و 415 هزار نفری در منطقه قفقاز روسیه واقع شده است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵