کد مطلب : 20943
در دیدار دو وزیر جوان در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی؛ راههای گسترش ارتباطات بین ایران و ارمنستان بررسی شد
چهارشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۳
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات ارمنستان، راه‌های گسترش زمینه‌های ارتباطات بین دو کشور در حوزه‌های مختلف را بررسی کردند
در دیدار دو وزیر جوان در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی؛ راههای گسترش ارتباطات بین ایران و ارمنستان بررسی شد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی، صبح امروز چهارشنبه با وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات ارمنستان دیدار کرد.
آذری جهرمی که جوان‌ترین عضو کابینه دولت جمهوری اسلامی ایران است، در دیدار با هاکوپ آرشاکیان وزیر حمل‌ونقل و ارتباطات ارمنستان که با 34 سال سن یکی از جوان‌ترین وزرای کابینه دولت ارمنستان و حاضر در اجلاس محسوب می‌شود، راه‌های گسترش زمینه‌های ارتباطات بین دو کشور را در حوزه‌های مختلف چون مخابرات، اتصال شبکه‌های جهانی، توسعه استارت آپ‌ها و تبادل یافته‌های علمی را بررسی کردند.
این دیدار در قالب دیدارهای دوجانبه وزیر ارتباطات با وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان اتحادیه جهانی مخابرات (ITU)، در حاشیه اجلاس WSIS انجام شد.
آذری جهرمی که برای شرکت در اجلاس‌سران جامعه اطلاعاتی به ژنو رفته است، دیروز از انتخاب طرح شبکه علمی ایران به‌عنوان برترین طرح جامعه اطلاعاتی 2019 خبر داد.
عضو جوان کابینه دولت تدبیر و امید همچنین طی سخنرانی خود در اجلاس سران جامعه اطلاعاتی، تحریم‌ها را یک اقدام تروریستی اقتصادی دانست و اظهار کرد: اقدامات یک‌جانبه اجباری که در مورد برخی کشورها انجام‌شده است، نمونه بارزی از نقض حقوق بشر و توسعه پایدار محسوب می‌شود.
وی از تمایل ایران برای همکاری با تمام جامعه بین‌المللی و به‌طور خاص همسایگان در منطقه در حوزه‌های مختلف برای تسهیل و توسعه ارتباطات کسب‌وکار گفت.
Share/Save/Bookmark