کد مطلب : 24039
بایدن در گفت‌وگو با زلنسکی: از اوکراین در برابر روسیه حمایت خواهیم کرد
شنبه ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۷
بایدن در گفت‌وگو با زلنسکی: از اوکراین در برابر روسیه حمایت خواهیم کرد
رئیس جمهوری آمریکا در نخستین مذاکره تلفنی با همتای اوکراینی خود، به او اطمینان داد که واشنگتن از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین در برابر اقدامات تهاجمی از جانب روسیه حمایت خواهد کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ سفید اعلام کرد که "جو بایدن" رئیس جمهوری آمریکا در نخستین مذاکره تلفنی خود با "ولادیمیر زلنسکی" رئیس جمهوری اوکراین، حمایت واشنگتن از حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور را مورد تأیید قرار داد.
طبق اطلاعات کاخ سفید، در این گفت‌وگوی تلفنی، رئیس جمهور بایدن بار دیگر حمایت ایالات متحده از حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین در شرایط ادامه اقدامات تهاجمی از جانب روسیه در رابطه با اوضاع منطقه دونباس و شبه جزیره کریمه را مورد تأکید قرار داده و گفت که دولت جدید آمریکا متعهد به احیای مشارکت راهبردی در حمایت از طرح زلنسکی برای مبارزه با فساد مالی و تحقق برنامه اصلاحات اساسی در اوکراین، در جهت تضمین عدالت، امنیت و شکوفایی این کشور است.
رئیس جمهوری اوکراین نیز به نوبه خود به رئیس جمهوری آمریکا اطمینان داد که همه تلاش خود برای برقراری صلح پایدار در مناطق جنوب شرقی این کشور را انجام خواهد داد.
دفتر مطبوعاتی زلنسکی نیز بعد از این مذاکرات، از حمایت همه جانبه ایالات متحده از اوکراین و شانه به شانه ایستادن طرف آمریکایی با مقامات کی‌یف در برابر اقدامات متجاوزانه روسیه خبر داد. طبق این اطلاعات، جو بایدن همچنین ابراز تمایل کرده که از اوکراین دیدن کند و در پارلمان این کشور نیز سخنرانی داشته باشد.
روز گذشته (جمعه) اعلام شده بود که جو بایدن قصد برقراری تماس تلفنی با همتای اوکراینی خود را دارد. این مسئله در پی اصرار بسیار زیاد مقامات کی‌یف طی چند هفته گذشته مورد موافقت واشنگتن قرار گرفت.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵