کد مطلب : 14300
شبدال اف : هدف ناتو و ریاض ناامن کردن آسیای مرکزی است
دوشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۲
رئیس حزب کمونیست تاجیکستان گفت: هدف اصلی ناتو ، ناآرام کردن کشورهای آسیای مرکزی با سرمایه‌گذاری عربستان است.
به گزارش رادیو تاجیکی به نقل از خبرگزاری فارس ، «شادی شبدال اف» افزود: آمریکا و ناتو در عراق به بهانه رهبری دیکتاتور آن و در سوریه به بهانه مبارزه با تروریست و داعش حضور پیدا کرده و این کشورها را بمباران و وارد درگیری نظامی کردند.
رئیس حزب کمونیست تاجیکستان تصریح کرد: ناتو و آمریکا در نظر دارند تا در کشورهای آسیای مرکزی و افغانستان با توپ و تانک و موشک دموکراسی ایجاد کنند.
رئیس حزب کمونیست تاجیکستان با تاکید بر اینکه برای ملت افغانستان، دموکراسی «بوش» و «کلینتون» لازم نیست، هدف آمریکا و ناتو در منطقه را به چالش کشیدن امنیت در «تبت»، «کشمیر»، «هند» و «چین» عنوان کرد.
شبدال اف افزود: هدف نهایی ناتو به چالش کشیدن امنیت کشورهای آسیای مرکزی است که با سرمایه گذاری عربستان سعودی در حال شکل گیری است.
این فعال سیاسی تاجیک با اشاره به اینکه عربستان سعودی در پشت سازمان‌های تروریستی منطقه قرار دارد تصریح کرد: اگرچه ما مخالف سرمایه گذاری این کشور در دیگر بخش ها نیستیم، اما ریاض با خودخواهی در نظر دارد در همه امور کشورهای منطقه دخالت کند.
شبدال اف تاکید کرد: شیوخ عرب با وجود اینکه ادعای مسلمانی دارند اما همواره بر علیه مسلمان جهان اقدامات غیر اخلاقی و غیر انسانی می کنند که حتی غیر مسلمانان نیز از آن شرم دارند
 
 
Share/Save/Bookmark