کد مطلب : 20907
ترکیه در حال مذاکره با روسیه برای زمان تحویل اس-۴۰۰ است
شنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۸
ترکیه اعلام کرده که خرید سامانه دفاع موشکی اس ۴۰۰ از روسیه همچنان پابرجا است و در حال حاضر آنکارا و مسکو در حال مذاکره درباره زمان تحویل این سامانه هستند
به گزارش تهران24، به نقل از آناتولی، «مولود چاووش اوغلو» وزیر خارجه ترکیه در جریان نشست خبری مشترک با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: خرید سامانه دفاع موشکی اس -۴۰۰ همچنان پابرجا بوده و در حال مذاکره درباره زمان تحویل گرفتن آن هستیم.

وزیر خارجه ترکیه همچنین به گسترش مبادلات و روابط تجاری با روسیه نیز اشاره کرد و در این ارتباط گفت به دنبال حذف روادید برای بازرگانان میان دو کشور هستیم و همزمان در تلاش برای رساندن حجم تبادل تجاری میان دو کشور به ۱۰۰ میلیارد دلار هستیم.

چاووش اوغلو به اقدام اخیر ترامپ درباره به رسمیت شناختن جولان به عنوان بخشی از رژیم صهیونیستی نیز اشاره کرد و این اقدام را هدیه انتخاباتی ترامپ به نتانیاهو عنوان کرد.

وزیر خارجه ترکیه در مورد سوریه نیز به تشکیل کمیسیون قانون اساسی در آینده نزدیک اشاره کرد و در ادامه رویکرد عربستان سعودی در مورد مسائل منطقه را مورد انتقاد قرار داد و از جمله گفت که عربستان تا کنون هیچگونه اطلاعاتی درباره موضوع قتل خاشقچی به ترکیه نداده است.

در این نشست، سرگئی لاوروف، وزیرخارجه روسیه نیز بر حمایت ترکیه از راه‌حل مسالمت‌آمیز برای بحران سوریه تاکید کرد و در عین حال خواستار پاکسازی سوریه از سلاح و تروریسم برای دستیابی به صلح شد.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین تصمیم واشنگتن درباره جولان را مورد انتقاد قرار داد و اعلام کرد که مسکو این موضوع را نخواهد پذیرفت.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵