کد مطلب : 17767
دو ناو ناتو در بندر باتومی گرجستان پهلو گرفت
جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۳
دو ناو نظامی سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) روز جمعه برای شرکت در رزمایش مشترک وارد بندر باتومی گرجستان شد.
خبرگزاری 'نیوزجئورگیا' به نقل از وزارت کشور گرجستان گزارش داد : ناو «Regele Ferdinand » ناتو و نیز یک ناو دیگر این سازمان نظامی تحت پرچم ترکیه به فرماندهی 'اروی بلژون' معاون نیروی دریایی ناتو در بندر باتومی پهلو گرفت.
براساس این گزارش ، همچنین قرار است امروز دو ناو دیگر کشورهای عضو ناتو وارد بندر باتومی گرجستان شوند.
ناوهای نظامی ناتو تا ششم نوامبر (15 آبان) جاری در بندر باتومی مستقر خواهند بود و در رزمایش مشترک به سازماندهی گرجستان حضور خواهند داشت.
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، هدف از برگزاری این رزمایش ارتقای تعامل و فعالیت مشترک نیروهای دریایی گرجستان، ناتو و کشورهای عضو است.
'اروی بلژون' معاون نیروی دریایی ناتو و هیات همراه در این سفر با 'گئورگی مگبریشویلی' وزیر کشور گرجستان دیدار و نیز از مرکز مدیریت عملیات دریایی در بندر سوپسا بازدید خواهند کرد.
این سومین سفر ناو نظامی Regele Ferdinand ناتو به گرجستان است و این ناوهای برای اجرای عملیات 'گارد دریایی' ناتو در آب های ساحلی در دریای مدیترانه استفاده می شوند و تامین امنیت ارتباطات بین المللی دریایی را بر عهده دارند.
پلیس دریایی وابسته به وزارت کشور گرجستان نیز براساس تفاهمنامه تاکتیکی سال 2014 میلادی در عملیات 'گارد دریایی' ناتو شرکت دارد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵