کد مطلب : 22437
انتقاد رییس مجلس ملی تاجیکستان از فرار سرمایه داران، مشکلات بانکی و رشوه خواری
دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۵
انتقاد رییس مجلس ملی تاجیکستان از فرار سرمایه داران، مشکلات بانکی و رشوه خواری
رییس مجلس ملی تاجیکستان از وجود موارد گسترده فرار فعالان بخش خصوصی، ناتوانی بانکها در بازپرداخت سپرده های مشتریان، اوضاع ناگوارکارگران مهاجر تاجیک در خارج و فساد مالی و رشوه خواری در کشورش ابراز نگرانی کرده است.
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه نشریه پارلمانی " صدای مردم"،  محمد سید عبید الله اف درنشست اخیرمجلس ملی تاجیکستان گفته است که   فعالان بخش خصوصی این کشور از وطن خود فرارمی کنند و ترجیح می دهند سرمایه خود را برای رشد دیگر کشورها هزینه کنند، در حالی که بیشتر کشورها با حمایت از بخش خصوصی به پیشرفت رسیده اند.
رییس مجلس ملی تاجیکستان  با  اشاره به اینکه همه ساله کارگران مهاجر تاجیک ازخارج به کشورشان 3 میلیارد دلار درامد ارسال می کنند افزود: با این وجود  در زمینه دفاع ازحقوق آنان بی توجهی هایی وجود دارد که غیر قابل توجیه است.
عبیدالله اف مشکل جدی دیگر تاجیکستان را ناتوانی بانک ها در بازپرداخت سپرده های مشتریانشان دانست که موجب کاهش اعتماد مردم به نظام بانکی شده است.
 رییس مجلس ملی تاجیکستان همچنین با اشاره به جایگاه صد و پنجاه و سوم این کشور در رده بندی جهانی فساد  و رشوه خواری بر ریشه کن کردن این پدیده نامطلوب تاکید کرد.
 وی افزود: محکوم شدن 607 نفر به زندان به جرم رشوه خواری که  153نفر آنان کارمندان ادارت حکومتی  هستند، غیرقابل پذیرش است.
محمد سید عبید الله اف به یوسف رحمان دادستان کل تاجیکستان دستور داده است که برای ریشه کن کردن رشوه خواری دراین کشور برنامه ریزی کند.
 
 
Share/Save/Bookmark