کد مطلب : 18207
حل مناقشه قره باغ در اولویت سازمان امنیت و همکاری اروپا خواهد بود
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
وزارت امور خارجه ایتالیا اعلام کرد، حل مناقشه قره باغ و سایر مناقشات قومی در سال 2018 و در دوره ریاست ایتالیا بر سازمان امنیت و همکاری اروپا از اولویت های این سازمان خواهد بود .
 
به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری ' آپا ' ، وزارت امور خارجه ایتالیا ، حل مناقشه قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان ، مناقشه آبخازی و اوستیای جنوبی در گرجستان و پریدنسترویه در مولداوی وحل بحران در شرق اوکراین بر اساس توا فقات مینسک ، را از اولویت های فعالیت خود در دوره ریاست این کشور در سازمان امنیت و همکاری اروپا اعلام کرد .
ریاست دوره ای در سازمان امنیت و همکاری اروپا از اول ژانویه ( 11 دی ماه ) جاری به ایتالیا واگذار شد .
تصمیم در باره واگذاری ریاست دوره ای سازمان امنیت و همکاری اروپا به ایتالیا در تابستان سال 2016 میلادی از سوی 57 کشور عضو این سازمان و به اتفاق آرا اتخاذ شده است .
پائولو جنتیلونی وزیر امور خارجه وقت ایتالیا رفع بحران اوکراین ، حل مناقشات راکد ، مسایل مهاجرین و پناهجویان در گستره سازمان امنیت و همکاری اروپا را عمده وظایف ایتالیا در دوره ریاست در این سازمان اعلام کرده بود .
آنجلینو آلفانو که جایگزین پائولو جنتیلونی وزیر امورخارجه وقت ایتالیا شد بارها پایبندی به اولویت های تاکید شده از سوی دولت ایتالیا در ریاست دوره ای در سازمان امنیت و همکاری اروپا ر ا اعلام کرد .
 
 
Share/Save/Bookmark