کد مطلب : 23175
سفیر ایران در آذربایجان: امیدوارم روابط اقتصادی را همپای روابط عالی سیاسی پیش ببرم
شنبه ۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴
سفیر ایران در آذربایجان: امیدوارم روابط اقتصادی را همپای روابط عالی سیاسی پیش ببرم
سفیر جدید کشورمان در باکو با اشاره به اینکه اراده مقامات ایران و آذربایجان بر توسعه همه جانبه روابط دو کشور است، ابراز امیدواری کرد که روابط اقتصادی و تجاری را «همپای روابط عالی سیاسی» پیش ببرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سید عباس موسوی در صحفه توئیتر خود نوشت: «در آخرین روز امرداد 1399 به عنوان سفیر فوق العاده و تام الاختیار ج.ا.ایران وارد کشور دوست، همسایه، مسلمان و برادر آذربایجان شدم. اراده مقامات عالی دو کشور بر توسعه همه جانبه روابط عمیق و وثیق دو کشور است. امیدوارم روابط اقتصادی و تجاری مان را همپای روابط عالی سیاسی پیش ببرم.»
سید عباس موسوی سخنگوی سابق دستگاه دیپلماسی که به عنوان سفیر تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در جمهوری آذربایجان منصوب شده است، ظهر روز گذشته (جمعه) از طریق گذرگاه مرز آستارا وارد محل ماموریت شد. 
سفیر جدید ایران در باکو به هنگام ورود، مورد استقبال رئیس دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در جمهوری آذربایجان، دیپلماتها و کارگزاران جمهوری اسلامی ایران در باکو و مقامات محلی آذری قرار گرفت. 
سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در باکو که با بدرقه مقامات دولتی و رؤسای اتاق های بازرگانی استانهای اردبیل و گیلان عازم محل ماموریت خود شد بر اهمیت همسایگان در مناسبات خارجی کشور و توسعه همکاریهای اقتصادی خارجی تاکید نمود که در ماموریت اخیر نسبت به آن اهتمام ویژه خواهد داشت. 
 
 
Share/Save/Bookmark