کد مطلب : 22905
دیدار وزرای خارجه ایران و ترکیه
دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۴
دیدار وزرای خارجه ایران و ترکیه
وزیر خارجه کشورمان که به ترکیه سفر کرده است با همتای خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان که به ترکیه سفر کرده است با مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه این کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.
ظریف روز گذشته وارد استانبول شد.
وی در دیدار با مولود چاووش اوغلو همتای ترکیه‌ای خود با ابراز همبستگی و حمایت در مبارزه با پاندمی کرونا و تبعات آن، در زمینه بررسی راههای جبران کاهش تجارت بین دو کشور طی چهار ماه گذشته به‌دلیل مقررات محدود کننده کرونا نیز با همتای خود به تبادل نظر پرداخت.  
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در این دیدار بر ضرورت از سرگیری صادرات گاز و تعمیر و بازسازی‌ بخش آسیب دیده خط لوله گاز  تأکید کرد.
توافق برای برگزاری اجلاس سران آستانه به‌صورت مجازی در هفته‌های پیش رو و سپس برگزاری اجلاس حضوری در تهران در اولین فرصت ممکن، مسائل سوریه، یمن، لیبی و مبارزه با تروریسم از دیگر موضوعات مورد گفت‌وگوی وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در 2 دور گفت‌وگوی انجام شده بود.
وی در بدو ورود به ترکیه گفته بود: روابط ایران و ترکیه روابط تنگاتنگی است که در حوزه‌های مختلف این روابط نیاز به مشورت‌های مستمری دارد اما به دلیل کرونا مدتی است که این مشورت‌ها در سطوح بالای دو کشور صورت نگرفته است گرچه رؤسای جمهور ما با هم تلفنی صحبت کردند وزرا با هم تلفنی صحبت کردند و مسئولین کمیسیون مشترک تماس‌هایی تلفنی متعددی داشتند اما ملاقات‌های حضوری صورت نگرفته است
 
 
Share/Save/Bookmark