کد مطلب : 18775
رییس صداوسیما در دیدار با رییس راشا تودی: رابطه رسانه‌ای ایران و روسیه باید در سطح روابط سیاسی دو کشور گسترش یابد
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
رییس صداوسیما در دیدار با رییس راشا تودی: رابطه رسانه‌ای ایران و روسیه باید در سطح روابط سیاسی دو کشور گسترش یابد
رییس رسانه ملی با اشاره به روابط راهبردی تهران و مسکو به ویژه در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد: امیدوارم در زمینه ارتباط میان رسانه‌های دو کشور نیز به سطح روابط سیاسی ایران و روسیه برسیم و شاهد همگرایی بیشتر میان رسانه‌ها و مردم دو کشور باشیم.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی صداوسیما، دکتر علی‌عسکری در دیدار با الکسی نیکولوف رییس شبکه راشاتودی (آرتی روسیه) و هیات همراه این شبکه بر گسترش همکاری‌های رسانه‌ای میان معاونت برون مرزی سازمان صداوسیما و شبکه آرتی روسیه تاکید و تصریح کرد: رسانه ملی به عنوان رسانه‌ای مستقل همواره در برابر جریان رسانه‌ای نظام سلطه ایستاده است و از اینکه همکاری خود را با شبکه‌ای گسترش دهیم که از این نظر دیدگاه‌های بسیار نزدیکی با صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران دارد، حمایت می‌کنیم.
رییس رسانه ملی با اشاره به نگاه مستقل و حرفه‌ای شبکه آرتی (راشا تودی) روسیه افزود: امیدوارم گسترش همکاری‌های این دو رسانه موثر منطقه‌ای زمینه‌های رشد و پیشرفت دو ملت بزرگ ایران و روسیه را فراهم کند.
علی‌عسکری سازمان صداوسیما را رسانه‌ای بزرگ با ماموریتی متنوع دانست و تصریح کرد: زمینه همکاری‌های مشترک میان معاونت برون مرزی سازمان و این رسانه روسی وجود دارد و امیدوارم از ظرفیت‌های موجود دو طرف به بهترین صورت استفاده شود.
الکسی نیکولوف، رییس شبکه آرتی روسیه نیز در این دیدار با اشاره به سند همکاری رسانه‌ای که چندی قبل میان دو کشور به امضا رسید، گفت: هدف از این سفر اجرایی کردن هر چه سریع‌تر زمینه‌های همکاری میان این دو رسانه تاثیرگذار است و ما از هرگونه همکاری و ارائه تجربیات و خدمات متقابل استقبال می‌کنیم.
وی به بازدید خود در این سفر از بخش‌های مختلف معاونت برون مرزی سازمان اشاره و تصریح کرد: در این بازدید از بخش‌های عربی و اسپانیایی معاونت برون مرزی صداوسیما دیدن کردیم و شاهد عملکرد حرفه‌ای همکاران شما بودیم و مشاهده چنین سطحی از توانمندی‌ها در تلویزیون جمهوری اسلامی برای ما بسیار لذت‌بخش بود.
پیمان جبلی، معاون برون مرزی رسانه ملی هم در این دیدار خواستار گسترش همکاری‌ها با این شبکه روسی شد و تشکیل کارگاه‌های آموزش مشترک، انتقال تجربیات، همکاری برای تولید برنامه‌های خبری و مستند و تعاملات بین‌المللی را از جمله زمینه‌های مشترک همکاری‌ها برشمرد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵