کد مطلب : 22725
روسیه: حاکمیت سوریه در راس ملاحظات مسکو قرار دارد
چهارشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۳
 
سفیر روسیه در لبنان در گفتگو با شبکه خبری المیادین، شایعات اخیر علیه مسکو درباره تقسیم مناطق نفوذ در سوریه را رد کرده و حاکمیت دمشق را فراتر از هرگونه ملاحظاتی توصیف کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، سفیر روسیه در لبنان در سخنانی گفت که حاکمیت سوریه برای مسکو در صدر ملاحظات قرار دارد.
«الکساندر زاسپکین» در گفتگو با شبکه خبری المیادین اتهامات علیه روسیه درباره تقسیم مناطق نفوذ در سوریه و هرگونه معامله با هر طرفی در خصوص سوریه را رد کرد.
سفیر روسیه در لبنان در واکنش به سفیر سابق روسیه در سوریه که چند روز پیش گفته بود باید در خصوص آینده سوریه و تعیین سرنوشت رهبران این کشور تجدیدنظر شود، افزود که مسکو در هیچ مورد مربوط به تعیین رهبری سوریه دخالت ندارد و این امر تنها به مردم سوریه مربوط می‌شود.
زاسپکین همچنین این اظهارات را شخصی و عدم بیانگر مواضع مسکو دانست و با اشاره به جعل حقایق در این خصوص اظهار داشت که هیچ معامله‌ای با هیچ طرفی در خصوص سوریه صورت نگرفته است و مسکو خواهان یکپارچه سازی تلاش‌ها علیه خطراتی است که همگان را تهدید می‌کند.
سفیر روسیه در لبنان، در عین حال شایعات مربوط به همکاری مسکو با آمریکا و ترکیه برای تقسیم مناطق نفوذ در سوریه را رد کرد.
زاسپکین در بخشی دیگر از صحبت‌هایش، درباره روابط آمریکا و روسیه افزود که گفتگو بین دو طرف با توجه به شیوع ویروس کرونا ضروری شده و مسکو همواره واشنگتن را به گفتگو دعوت کرده است
 
 
Share/Save/Bookmark