کد مطلب : 18685
رئیس دانشگاه قفقاز:رشد کمی و کیفی مراکز علمی در ایران شایان تقدیراست
شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۴
رئیس دانشگاه قفقاز:رشد کمی و کیفی مراکز علمی در ایران شایان تقدیراست
به گزارش ایرنارئیس دانشگاه بین المللی قفقاز در نشست تخصصی « نقش ایران در قفقاز» گفت : رشد کمی و کیفی دانشگاه ها و مراکز علمی ایران شایان تقدیر است و ایران پس از انقلاب اسلامی توانسته جایگاه منحصر به فردی از نظر فرهنگی کسب کند.
 
براساس گزارش روز شنبه رایزنی فرهنگی کشورمان درگرجستان، دکتر کاخابر کورتادزیا ، ضمن تقدیر از رایزنی فرهنگی برای برگزاری این برنامه علمی، مقالات ارائه شده را نشان از اهمیت جایگاه ایران دانست و افزود: امیدواریم با برگزاری این نشست های علمی بتوانیم در توسعه و تعمیق روابط بین المللی کشورها نتایج ارزشمندی را بدست آوریم.
مجتبی کامران فرد رایزن فرهنگی کشورمان نیز در این نشست، با اشاره به لزوم حضور در عرصه های بین المللی گفت: مردم ایران سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب خود را در شرایطی جشن گرفتند که هر روز بر عزت و اقتدار ایران اسلامی افزوده می شود.
وی در ادامه گفت: واژه استقلال در روابط بین الملل مهمترین موضوع و نشان از اقتدار یک کشور در عرصه های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی به عنوان یک اصل استراتژیک مو رد ارزیابی قرار می گیرد.
رایزن فرهنگی کشورمان در خصوص جایگاه انقلاب اسلامی ایران در جهان گفت: مردم ایران برای پیروزی انقلاب اسلامی و حفظ آن بیش از 200 هزار شهید تقدیم کرده اند.
رایزنی فرهنگی ایران در ادامه گفت: این همایش برای نخستین بار پس از افتتاح مرکز مطالعات ایران و گرجستان در این دانشگاه برگزار می شود و هدف تعمیق و تقویت روابط همه جانبه در سطوح مختلف است، وی افزود:شناخت تاریخ انقلاب اسلامی ایران و حضور تاثیرگذار آن در عرصه های مختلف جهان و منطقه بسیار حائز اهمیت است .
نشست تخصصی نقش ایران در قفقاز با مشارکت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در گرجستان و
دانشگاه بین المللی قفقاز، به منظور ارزیابی پیامدهای انقلاب اسلامی و نقش شرایط کنونی در توسعه و تعمیق روابط بین المللی در محل اتاق ایران دانشگاه برگزار شد
در این نشست اساتیدی از دانشگاه های گرجستان شرکت و مقاله های خود را در حوزه روابط بین الملل، تجارت، روابط فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای قفقاز ارائه کردند
 
 
Share/Save/Bookmark