کد مطلب : 18054
چاووش‌اوغلو: جهان باید قدس را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت بشناسد
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
چاووش‌اوغلو: جهان باید قدس را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت بشناسد
وزیر امور خارجه ترکیه امروز (چهارشنبه) در مراسم افتتاحیه نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول گفت که جهان باید قدس را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت بشناسد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی صباح، مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در جمع وزرای خارجی پیش از آغاز به کار این نشست گفت:‌ نخست، فلسطین باید توسط تمامی کشورها به رسمیت شناخته شود. ما باید برای این منظور متحد باشیم.
وی ادامه داد: ما قدس را به عنوان پایتخت فلسطین به رسمیت می‌شناسیم و باید سایر کشورها را هم برای این امر تشویق کنیم تا برمبنای مرزهای 1967 قدس را پایتخت فلسطین بدانند و آن را به رسمیت بشناسند.
وزیر امور خارجه ترکیه در ادامه گفت: ما در اینجا جمع شده‌ایم تا از تبدیل شدن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل جلوگیری کنیم. آمریکا به شدت وجدان بشریت را خدشه دار کرده است. اسرائیل به دنبال مشروعیت بخشیدن به تلاش‌های اشغالگری‌های خودش است. این تصمیم آمریکا برای ما پوچ و بیهوده است.
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه پیشتر برگزاری این نشست را در واکنش به تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل دانسته بود.
چاووش اوغلو روز سه شنبه و پیش از برگزاری این نشست گفته بود که سازمان همکاری اسلامی پس از نشست پیامی قاطع در این باره منتشر خواهد کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵