کد مطلب : 20574
رحمان فرمان معافیت بخش خصوصی از تحقیق و تفحص دوساله را امضا کرد
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۷
رحمان فرمان معافیت بخش خصوصی از تحقیق و تفحص دوساله را امضا کرد
رییس جمهوری تاجیکستان فرمان معافیت بخش خصوصی این کشور از تحقیق و تفحص دوساله را امضا کرد.
 به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری تاجیکستان، امامعلی رحمان با امضای این فرمان، تحقیق و تفحص از فعالیت بخش خصوصی برای سالهای 2019 تا 2021 را ممنوع کرد.   
هدف از این اقدام حمایت از تولید کنندگان محصولات، اشتغالزایی، تحکیم توان بخش صنعت و افزایش صادرات محصولات به کشورهای خارجی عنوان شده است.
این فرمان 1 هزار و 930 مرکز تولیدی وصنعتی را شامل می شود که تا سال 2021 هیچ نهادی حق انجام تحقیق و تفحص ازاین واحدها را ندارد.
 درفهرست اسامی مراکز تولیدی، نام 450 واحد تولید مواد غذایی و نوشابه ، 307 مرکز صنعتی، 259 کارگاه بافندگی، 212 کارخانه کارکرد معادن و114 واحد چاپ و انتشارات مشاهده می شود.
 قبلا نیز رییس جمهوری تاجیکستان با انتقاد از وجود 30 نهاد نظارتی در کشورش برای تحقیق و تفحص فعالیت بخش خصوصی شرایط را غیر قابل توجیه عنوان کرده بود.
این درحالی است که فعالان بخش خصوصی تاجیکستان از وجود دهها نهاد تحقیق و تفحص در این کشور که موجب رشد فساد مالی و رشوه خواری، سهم خواهی کارمندان این نهادها می گردد و بار سنگینی بر دوش مدیران و مسوولان  واحدهای تولیدی می نهد به شدت ابراز نارضایی می کنند
 
 
Share/Save/Bookmark