کد مطلب : 23274
با هشدار به اروپا؛
مسکو: از نظر حقوق بین‌الملل، تحریم بلاروس غیرقانونی است
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶
مسکو: از نظر حقوق بین‌الملل، تحریم بلاروس غیرقانونی است
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با هشدار به اروپا اعلام کرد: از نظر حقوق بین الملل تحریم بلاروس غیرقانونی و دخالت غیرقابل‌قبول در امور داخلی این کشور است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتینک، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه امروز شنبه در بیانیه ای خواستار بازنگری اتحادیه اروپا در سیاست‌های خود در قبال بلاروس شد.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص اعلام کرد که بروکسل به واقعیت‌های سیاسی داخلی بلاروس احترام نمی‌گذارد و ضمن اجرای سیاست‌های خود در تلاش است تا دولت‌ها را از طریق تحریم، فشار و تبلیغات مسموم جایگزین کند.
وی در این باره اضافه کرد: متأسفانه، بلاروس تنها نمونه در این زمینه نیست. ما از اتحادیه اروپا می‌خواهیم تا در سیاست‌های خود در دوره کنونی که به فرسایش اساس قانون نظام بین الملل منتهی شده است، تجدیدنظر کند.
«ماریا زاخارووا» افزود: موضع ما در مورد سازوکار تحریم‌های مورد استفاده اتحادیه اروپا کاملاً شناخته شده است. از نظر حقوق بین الملل (تحریم بلاروس) غیرقانونی و دخالت غیرقابل قبول در امور داخلی این کشور است.
این در حالیست که پارلمان اروپا پنجشنبه هفته گذشته در بیانیه‌ای مدعی شد: به محض اینکه دوره ریاست‌جمهوری رهبر مستبد فعلی الکساندر لوکاشنکو در پنجم نوامبر به پایان برسد، پارلمان اروپا دیگر وی را به عنوان رئیس‌جمهور این کشور به رسمیت نمی‌شناسد.
گفتنی است، پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس و پیروزی «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهور این کشور، اعتراضات زیادی در مخالفت با نتیجه انتخابات به راه افتاد که همچنان نیز ادامه دارد
 
 
Share/Save/Bookmark