کد مطلب : 23968
روسیه قاطعانه حمله آمریکا به مرز سوریه-عراق را محکوم کرد
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴
روسیه قاطعانه حمله آمریکا به مرز سوریه-عراق را محکوم کرد
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با محکوم کردن حمله هوایی آمریکا به خاک سوریه، تأکید کرد: باید به حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه احترام گذاشت و تلاش برای تبدیل این کشور به عرصه‌ای برای تصفیه حساب‌های ژئوپلیتیکی غیرقابل قبول است.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، "ماریا زاخارووا" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه ظهر روز (جمعه) در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که این کشور حمله هوایی شب گذشته آمریکا به یک منطقه در مرز سوریه و عراق را به‌شدت محکوم می‌کند.
زاخارووا گفت: «ما قاطعانه این قبیل اقدامات را محکوم می‌کنیم و خواستار احترام بدون قید و شرط حاکمیت و تمامیت ارضی کشور سوریه هستیم. ما هر گونه تلاش برای تبدیل خاک کشور سوریه به عرصه‌ای برای تصفیه حساب‌های ژئوپلیتیکی را غیرقابل قبول ارزیابی می‌کنیم.»
این دیپلمات همچنین تأکید کرد که ایالات متحده با نقض حقوق شهروندان آمریکایی، حق خود برای آموزش سایر کشورها به رعایت آزادی شهروندانشان را از دست داده است.
کرملین: دائما با مقامات دمشق در تماس هستیم  
در خبر دیگری گزارش شده، "دمیتری پسکوف" سخنگوی کاخ کرملین نیز امروز اعلام کرد که مقامات مسکو با دقت وضعیت حمله هوایی آمریکا به خاک سوریه را زیر نظر داشته و در تماس دائم با دمشق هستند.
پسکوف در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران در این باره که واکنش مسکو به این حمله هوایی چیست و آیا این مسئله را خطری برای خود می‌داند، گفت: «مسلماً ما با دقت بسیار زیاد روند اوضاع پیرامون این حادثه را زیر نظر داریم و در تماس دائم با همتایان خود در دولت سوریه هستیم.»
سخنگوی کرملین همچنین در پاسخ به این سئوال که آیا مسکو از حمله آمریکا با اطلاع بوده، گفت: «من اطلاعاتی در این زمینه ندارم.» وی در عین حال یادآور شد که نظامیان روسی و آمریکایی، تماس‌های عملیاتی خود در زمینه سوریه را همچنان حفظ کرده‌اند.
پنتاگون پیش از این اعلام کرد که حمله هوایی صورت گرفته به یک منطقه مرزی سوریه-عراق، پاسخ به حملات موشکی اخیر به نیروهای نظامی آمریکایی و متحدانش در ائتلاف بین المللی در خاک عراق است.  
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵