کد مطلب : 2068
داووداغلو:
هر کشوری که به دنبال تعرض نظامی به ایران باشد ترکیه را در مقابل خود خواهد دید
دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۱۰

وزیر خارجه ترکیه با بیان اینکه کسی نمی تواند از خاک ترکیه علیه ایران اقدامی انجام دهد، گفت: هر کشوری که به دنبال تعرض نظامی به ایران باشد ترکیه را در مقابل خود خواهد دید.
به گزارش خبرنگار سياست خارجي باشگاه خبرنگاران، محمدعلی فتح الهی معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه رایزنی‌های خود با مقامات ترکیه با احمد داود اوغلو وزیر امور خارجه این کشور دیدار و در خصوص مسائل روابط دو جانبه و تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کرد.
فتح الهی در این دیدار با اشاره به روابط خوب و دوستانه بین ایران و ترکیه، لزوم گسترش هر چه بیشتر روابط فیمابین را مورد تأکید قرار داد و با توجه به تحولات منطقه، ابراز امیدواری کرد که کشورهای منطقه با حل مشکلات و مسائل خود زمینه صلح و ثبات و امنیت و آرامش منطقه را فراهم آورند.
داود اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در این دیدار با اعلام اینکه در یک دوره تاریخی در منطقه به سر می‌بریم، گفت: زیر ساخت‌های آتی منطقه در حال شکل گرفتن است و ایران و ترکیه به عنوان بزرگترین قدرت‌های منطقه از طریق همکاری با همدیگر می‌توانند در شکل‌گیری این زیر ساخت‌ها موثر واقع شوند.
وزیر خارجه ترکیه افزود: هر کشوری که به دنبال تعرض نظامی به ایران باشد ترکیه را در مقابل خود خواهد دید. داود اوغلو همچنین این نکته را متذکر شد که از خاک ترکیه کسی نمی‌تواند علیه ایران اقدامی انجام دهد؛ در عین حال از خاک این کشور کسی نمی‌تواند از اسرائیل دفاع کند./

Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵