کد مطلب : 23526
پارلمان ترکیه: اظهارات ماکرون می تواند درگیری عمیقی بین پیروان ادیان مختلف ایجاد کند
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۶
پارلمان ترکیه: اظهارات ماکرون می تواند درگیری عمیقی بین پیروان ادیان مختلف ایجاد کند
پارلمان ترکیه ضمن محکوم کردن مواضع ضد اسلامی رئیس جمهور فرانسه گفت که اظهارات ماکرون می تواند درگیری عمیقی میان پیروان ادیان مختلف ایجاد کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، پارلمان ترکیه در جلسه رای‌گیری روز سه شنبه، تفاهم نامه‌ای را که مصطفی شانطوب رئیس پارلمان در خصوص مقابله با مواضع ضد اسلامی فرانسه ارائه کرده بود، تصویب و اظهارات ماکرون را به شدت محکوم کرد.
 
در این تفاهم نامه که چهار حزب پارلمانی ترکیه (عدالت و توسعه، جمهوری خلق، جنبش ملی و حزب خیر) آن را امضا کردند، آمده که ماکرون اسلام و مسلمانان را در قالب آزادی بیان مورد هجمه قرار می‌دهد و اظهارات وی ممکن است باعث ایجاد درگیری عمیق میان پیروان اتباع ادیان مختلف شود.
در این تفاهم نامه تاکید شده که «عملیات های تروریستی که اخیراً در فرانسه انجام شد، به اظهارات ماکرون مشروعیت نمی‌بخشد و مبارزه با تروریسم نیاز به همکاری بین المللی دارد».
در ادامه آمده که نمایندگان احزاب سیاسی پارلمان ترکیه اظهارات تحریک آمیز و موهن و خطرناک ماکرون درباره اسلام و پیامبر اکرم (ص) به شدت محکوم می‌کنند.
«امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه روز چهارشنبه (21 اکتبر) با اتخاذ مواضع اسلام‌ستیزانه بر حمایت خود از انتشار کاریکاتورهای موهن نشریه‌هایی فرانسوی در اهانت به مقدسات اسلام و پیامبر گرامی اسلام(ص)، تاکید کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark