کد مطلب : 17919
سنای روسیه پیش نویس قانون «مزدوران رسانه‌های خارجی» را تصویب کرد
چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۱
سنای روسیه پیش نویس قانون «مزدوران رسانه‌های خارجی» را تصویب کرد
سنای روسیه امروز قانونی را در خصوص رسانه های خارجی مخالف نظام این کشور تصویب کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، راشاتودی در خبری فوری اعلام کرد که پیش نویس قانون «مزدوران رسانه های خارجی» در سنای روسیه تصویب شد.
به موجب این پیش نویس رسانه هایی همچون صدای آمریکا (VOA)، رادیو آزاد اروپا یا رادیو آزادی باید به عنوان مزدوران خارجی ثبت شوند.
پیشتر نیز دومای روسیه طرحی را تصویب کرده بود که به دولت اجازه می‌دهد رسانه‌های خارجی فعال در این کشور را به عنوان نمایندگی کشور خارجی ثبت کند.
این اقدام در واکنش به اقدام وزارت دادگستری آمریکا برای ثبت شبکه تلویزیونی راشا تودی روسیه به عنوان نمایندگی یک کشور خارجی انجام می‌شود.
دومای روسیه اوایل سال جدید میلادی تحقیقاتی را در مورد این مساله انجام داد که آیا شبکه خبری سی.ان.ان، صدای آمریکا و رادیو آزادی و سایر رسانه‌های آمریکایی از قوانین روسیه تبعیت می کنند یا خیر. رادیو اروپای آزاد که مورد حمایت دولت آمریکاست، ماه گذشته میلادی گفته بود، مسکو تهدید کرده که در اقدامی مقابله‌ای با اعمال فشارهای آمریکا علیه شبکه خبری راشاتودی، پروژه سرویس زبان روسی این رادیو را به عنوان یک جاسوس خارجی معرفی می‌کند.
روسیه ماه گذشته میلادی اتهامات علیه شبکه بین‌المللی سی.ان.ان را در مورد اینکه از قوانین رسانه‌های روسی تخطی می‌کند، متوقف کرد. این شبکه آمریکایی همچنان به فعالیت خود در روسیه ادامه می‌دهد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵