کد مطلب : 18909
رئیس جمهور به ترکیه سفر می‌کند
سه شنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۹
رئیس جمهور به ترکیه سفر می‌کند
روحانی برای حضور در دور دوم مذاکرات سه جانبه با روسیه، بعد از ظهر امروز به ترکیه سفر می‌کند.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان بعد از ظهر امروز سه‌شنبه (14 فروردین) به دعوت رسمی همتای ترکیه‌ای خود و برای حضور در دور دوم مذاکرات سه جانبه با روسیه، به آنکارا پایتخت ترکیه سفر می‌کند.
وی در جریان این سفر در اجلاس سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در خصوص وضعیت سوریه شرکت و سخنرانی خواهد کرد. همچنین دیدار‌های دو جانبه‌ای نیز با رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین روسای جمهوری ترکیه و فدراسیون روسیه خواهد داشت که طی آن مسائل مربوط به روابط فی‌مابین و همکاری‌های منطقه‌ای و بین المللی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
اجلاس آنکارا در ادامه گفتگو‌هایی است که روسای جمهوری اسلامی ایران، ترکیه و روسیه در چارچوب مذاکرات آستانه و برای رایزنی و همکاری سه جانبه در خصوص مسائل سوریه، و از جمله اخیرا در بندر سوچی روسیه برگزار کردند.
ظریف وزیر امور خارجه و چند تن از اعضای کابینه رئیس جمهور را در این سفر همراهی می‌کنند.
روحانی عصر پانزدهم فروردین ماه به میهن اسلامی باز می‌گردد.
گفتنی است دور اول نشست سه جانبه سران ترکیه، روسیه و ایران درباره بحران سوریه موسوم به نشست سوچی، چهارشنبه ۲۲ نوامبر (یکم آذر ۹۶) در شهر سوچی روسیه برگزار شد. در این نشست روسیه، ترکیه و ایران به عنوان کشور‌های ضامن روند حل و فصل سیاسی بحران سوریه و برقراری ثبات و امنیت در این کشور روند حل جنگ داخلی سوریه را بررسی کردند.
تداوم همکاری‌های سه کشور در سوریه در نشست سوچی مورد تاکید روسای جمهوری سه کشور قرار گرفت و هر سه کشور بر همکاری در سوریه که در مذاکرات آستانه تضمین شده و از پاییز سال گذشته در تحولات میدانی سوریه نقطه عطف مهمی ایجاد کرده بود، تاکید کردند.
تضمین اجرای مناطق عاری از تنش از سوی تهران، مسکو و آنکارا تاثیر بسزایی در مبارزات علیه داعش و کاهش درگیری‌ها در سوریه داشت و منجر به برگزاری نشست سوچی شد.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵